Wpis z mikrobloga

@jaro07: Most jordana warto zobaczyć i okoliczne uliczki. Świetny klimat tam pasuje, samochód prawie w ogóle nie ma. Jest gdzie usiąść i zjeść. Chyba nawet jakieś muzeum tam jest ale nie wiem dokładnie jakie. Może warto po drodze sprawdzić.
  • Odpowiedz
@jaro07: Stary Rynek (oczywista oczywistość), Stary Browar (pomijając sklepy, sama architektura i wystój są ciekawe), Ostrów Tumski (katedra, most i uliczki wokół), kościół Fara (niedaleko rynku), Zamek Cesarski (o określonych godzinach można chyba zwiedzać z przewodnikiem, byłem w zeszłym roku i warto, ciekawie jest i nie zanudzają historią). Trudno mi wymyślać inne rzeczy, bo nie wiem co Cię interesuje :)

Pyszne rogale są w piekarni ul. Długa 12 (w centrum miasta),
  • Odpowiedz
@jaro07:

Palmiarnię zawsze warto odwiedzić. :)

Przynajmniej się wygrzejesz o ile jutro będzie zimno.....

Przyjeżdżasz do Poznania samochodem, pociągiem, autobusem?

Będziesz mobilny?
  • Odpowiedz
@jaro07: Jak się interesujesz to tak, najlepiej z parkiem Wilsona, a jeszcze najlepiej z całym okolicznym łazarskim rejonem, co prawda jak śpiewa poeta, nie jest tam kolorowo, to jednak to bardzo klimatyczna poniemiecka dzielnica.

Ale jeśli chodzi o stare miasto to wiadomo:Rynek, Fara, kościół Franciszkanów. Potem można się przejść do Browaru a potem do dzielnicy cesarskiej, zobaczyć Zamek, Park Mickiewicza i Operę, i np wrócićulicą św. Marcin i odbić na Plac
  • Odpowiedz
@Lord_Jim: jak masz dużo czasu, to jeszcze ewentualnie Cytadela - tam jest chyba muzeum i również eksponaty (czołgi, samoloty, działa) na zewnątrz. Tylko nie wiem, czy to doby pomysł zimą - dojście tam :D Chyba nie, przy następnej wizycie latem odwiedź :)

Palmiarnię warto, sam się muszę kiedyś przejść bo z 8 lat nie byłem chyba.

Z ciekawostek jeszcze Okrąglak (ul. 27 grudnia / Mielżyńskiego) - nic nadzwyczajnego, ale ciekawie wygląda
  • Odpowiedz
@jaro07:


Od razu kup sobie bilet całodobowy. Jeżdżąc na czasówkach to zbańczysz....


@Lord_Jim: Do tego kasując całodobowy w piątek po 20:00 będzie on ważny do niedzieli do 24, ot promocja.
  • Odpowiedz
@profesorek92: Tak, wszystko z Twojego posta zobaczone. Ostrów Tumski, bardzo fajny klimat tam panuje, cisza, spokój, czego chcieć więcej. Zobaczyłem jeszcze Maltę, Stary Browar, i chyba w sumie tyle. Dziękuję bardzo za pomoc ;).
  • Odpowiedz
@profesorek92: Wciągałem, niestety. Już odpuściłem sobie szukanie podawanych przez Was lokalizacji, i zjadłem w jakiejś małej cukierni zaraz za rynkiem, niedaleko ratusza. Nie były zbytnio smaczne, ale może też nie przypadły mi do gustu, ze względu na makowe nadzienie, inna sprawa to fakt, że za ok.7 zł jest wiele smaczniejszych wypieków w cukierniach. Ale spróbować, spróbowałem. Zapomniałem napisać, że byłem jeszcze w palmiarni. Może to moja błędna opinia, ale wygląda na
  • Odpowiedz
@jaro07: Makowe nadzienie.. no cóż, na tym polega rogal marciński :D Ale może źle trafiłeś, bo też już mi się zdarzało jeść takie, które były po prostu niedobre. Ale większość smaczna jest, pecha miałeś. I to 7 zł, to dość dużo. Albo jakiegoś ogromnego miałeś, albo cena wysoka.

A do palmiarni sam się muszę przejść :)
  • Odpowiedz