Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 110
@contrast: najgorsze w tym wszystkim, że oni mogli być dobrym partnerem dla Europy i świata i być znacznie bogatszym przez to. I obywatele by zarobili i bogaci by mogli nakrasc tyle samo gdyby kradli mniej procent z większych zysków. Mogli być lokalna siłą gospodarczą i nawet kultywować na wszelki wypadek mit swojej wielkiej armii
@Heninger: Sowieci (bo tu ciężko mówić o Rosji) walczyli wtedy na wielu frontach. Sama porażka Sowietów z Polską jest tylko jednym z wielu elementów rozpadu cesarstwa.
EDIT: i oni też byli wtedy świeżo organizowani
najgorsze w tym wszystkim, że oni mogli być dobrym partnerem dla Europy i świata


@Gerard_z_Libii: dlaczego najgorsze? W interesie Polski jest by Rosja nigdy nie była silna i bogata. Jakby nie wybuchła wojna to NS2 byłby już dawno uruchomiony, a Polska coraz bardziej byłaby uzależniona od sąsiadów. Poza tym nawet bez działań zbrojnych, Rosja od wielu lat miesza w międzynarodowej polityce wysyłając pieniądze bądź przekupując kluczowych ludzi, np. ot taki Schröder.
@pilot1123: niby tak, ale z drugiej też strony wtedy w 1917 cała ludzkość żyła jakby w "trzecim świecie" i z upadków łatwiej było powstać. Kobiety rodziły po 8 dzieci, które już od pierwszych lat życia były siłą roboczą zapieprzającą na gospodarstwach. Wszyscy ludzie żyli w pewnym sensie w postapokaliptycznym świecie i gdy wtedy Rosja była w stanie anarchii ten upadek nie był aż tak nie do nadrobienia. W obecnym XXI wieku
Kobiety rodziły po 8 dzieci, które już od pierwszych lat życia były siłą roboczą zapieprzającą na gospodarstwach.


@Bananek2: to po co w ciągu kolejnych kilkunastu lat by zagładzali miliony ludzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja nie mówię że scenariusz się dokładnie powtórzy, ja tylko chcę zwrócić uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rosja zostanie sprowadzona do poziomu zapadłej dziury w Afryce


@Bananek2: noo