Wpis z mikrobloga

Zaraz nie wytrzymam ze śmiechu. Z technikum do mnie do roboty, przyszło dwóch uczniów na praktyki. Ogólnie mieli wywieźć palete zrobioną na magazyn. Lider do mnie, że mam im pomóc, bo jakiś problem mają. Podchodzę i pytam o co chodzi:
-W czym problem?
-No w paleciaku.
-Ale, że co?
-No paleciak nie działa, ten na tamtej linii też jak sprawdzaliśmy.
-A co się zepsuło?
-No nie podnosi się.
Kurna sprawdzam tego paleciaka, a te dwa ananasy nie ogarnęły, że od paleciaka się dźwignie opuszcza do dołu jak chcesz podnosić. Powiedziałem im o tym, troche się śmiejąc pod nosem. Ale to kurna nie wszystko. Pakowaliśmy żarówki na linii i każdą musiałeś sprawdzić wkręcając ją. Chłopak podchodzi, czy moge mu pomóc. No spoko. Mówi do mnie, że nie wkręcają się i żebym zobaczył. Ja patrze...a on wkręca w lewą stronę. Zapowiada się ciekawy dzień. Liczę, że mnie nie wezmą na inną linię. Ogólnie pierwszy dzień są u nas i od 6 tyle nawywijali. Jak coś jeszcze odpierdzielą to napisze. #przegryw #januszex #pracbaza #heheszki
  • 46
  • Odpowiedz
@prostyczlowiek123: Generalnie to nic dziwnego bazując na fakcie, że zapewne nie mieli nigdy wcześniej styczności z #pracbaza i paleciakiem czy też .. żarówkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W zawodówkach to młodzi podłapią jeszcze wprawy czy doświadczenia w zawodzie niezależnie czy to na sklepie czy na produkcji, jednakże jeżeli jesteś po technikum/liceum i jedynym Twoim zajęciem po szkole są imprezy czy spędzanie czasu przed komputerem to nie możesz
  • Odpowiedz
@taktoto: niby tak, ale jak ktoś wkręca żarówkę w lewą stronę przez 5 minut i nie pomyśli żeby spróbować chociaż raz w drugie stronę, to naprawdę ciężko takiego człowieka nie nazwać idiotą.
  • Odpowiedz
W moim byłym zakładzie też był taki, co mu paleciak nie działal ( ͡º ͜ʖ͡º). Ale chłop nie był na praktykach tylko miał ze 30 lat i cały zakład sie z niego śmiał, bo ogólnie nic nie ogarniał.
  • Odpowiedz
Trochę dziwne, że nikt im wcześniej nie pokazał jak się obsługuje paleciaka


@taktoto: Ciebie brak umiejetnosci obslugi paleciaka dziwi a nie ze to sa absoolutne warzywa ktore nie umieja zarowki wkrecic? No chyba ze przyjechali z ziemianek pod Radomiem czy na Podlasiu, ale myslalem ze juz takich tam nie ma.
  • Odpowiedz
ja zauważyłem, że masa ludzi jest jakaś taka bojąca się próbować działać. przecież skoro masz na paleciaku wajhę, a nic innego nie działa, to próbujesz na wszystkie możliwe sposoby aż wyjdzie. mnie też rzucili w pierwszej robocie do wożenia wózkiem i dałem sobię radę. tak samo widzę teraz przy klikaniu w kąkuter, niedługo trzeba będzie pomagać ludziom w nawigacji na przycisk next przy instalacji programu, serio.
  • Odpowiedz