Wpis z mikrobloga

Rosja - ostatnie kolonialne państwo w Europie

To nie jest kwestia dnia czy dwóch, tygodnia czy miesiąca. To zadanie zajmie znacznie więcej czasu, biorąc pod uwagę fakt, że Federacja Rosyjska jest dużym krajem. Istnieje ogromna liczba skolonizowanych ludów, których używa dzisiaj w tej wojnie. Kiedy Rosja w końcu pozbędzie się swoich kolonii, które przejęła w XIX i XX wieku, wtedy zobaczymy prawdziwe terytorium Rosji. To wszystko się rozleci.


sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow

Źródło

#ukraina #rosja #wojna #geopolityka #kolonializm #takaprawda #ankieta

Czy podzielasz pogląd Ołeksija Daniłowa odnośnie upadku Federacji Rosyjskiej?

  • TAK 90.5% (152)
  • NIE 9.5% (16)

Oddanych głosów: 168

  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mistrzrozkimnki: dokładnie to nie wiem ale Putin robi wszystko żeby to się stało jak najszybciej. Teraz nakazał oligarchom tworzyć prywatne armie przez co zaraz będzie miał tereny kontrolowane przez warlordów i być może jakieś walki między nimi. xd
ale to też poskutkuje dużą wojną domową, kremlin tak łatwo tego regionu nie puści.


@Heroina340: Weź pod uwagę, że prędzej czy później straty na Ukrainie wypłyną do powszechnej wiadomości, nawet jak 50% rosyjskich watników będzie temu zaprzeczać to reszta to zrozumie. Do tego będzie armia beznogich i bezrękich wojaków na wózkach i o kulach, oni będą przed domami, na ulicach, w autobusach. Ludzie będą ich widzieć. Jeśli wybuchnie wojna domowa, trzeba
@Heroina340: A co jezeli powstana wewnetrzne ruchy separatystyczne, ktore beda szukaly pomocy albo na zachodzie albo w krajach azjatyckich? Moze to byc okazja dla rozbioru chocby czesciowego rosji. Wiem ze to nie jest proste, ale moze cos sie zacznie dziac.
@bacanahali: no na takie posunięcie musiała by Ameryka sypnąć dużo dolarów, do tego mimo wszystko musiałby na to pozwolić Pekin, a nie wiem czy byłoby im to na rękę.

@zafrasowany: oczywiście że jest to jeden z możliwych scenariuszy, ale jak dla mnie bardzo mało prawdopodobny.
Nie doceniacie mentalności człowieka kacapskiego, oni w swej masie mają tak zasrane mózgi propagandą, że teraz jeśli szare eminencje będą chciały zachować porządek w "imperium"