Wpis z mikrobloga

Sezon na muszki owocówki rozpoczęty.

Polecam: kieliszek od wódki, trochę gęstego płynu do mycia naczyń i kilkanaście kropli octu jabłkowego.

Wystarczy to postawić obok miejsca, w którym trzymacie owoce. Muszki wlatują do kieliszka zwabione zapachem octu, próbują się w niego "wgryźć" jak w zepsute jabłko, po czym topią się w gęstym płynie. Działa za każdym razem :)

#ciekawostki #jesien #protip
Pobierz sowiq - Sezon na muszki owocówki rozpoczęty. 

Polecam: kieliszek od wódki, trochę ...
źródło: comment_1662973743arjn9IZNyJK6Rwa24Utwzm.jpg
  • 76
@sowiq:
Moje najlepiej się łapały na wczorajsze piwo z płynem do garów. Bardziej jednak dziwiło mnie skąd one się biorą - śmieci wynoszone na bieżąco, kuchnie wysprzątana, owoce i warzywa pochowane a jednak co się weszło do kuchni, to latały całe chmary. Okazało się, że mendy gnieździły się w ekspresie do kawy. Wymyłem porządnie tackę i środek przed wyjazdem na kilka dni, te latające pozdychały z głodu a kolejne pokolenie nie
Płyn do naczyń nie robi tu nic innego, jak obniża napięcie powierzchniowe mikstury. Muszki nie siądą na powierzchni, tylko od razu idą na dno.


@Sicoretti: a to nie chodzi o to, że z gęstego płynu nie mogą się wygrzebać? Bo tutaj płyn i ocet tworzą dwie warstwy, które się ze sobą nie mieszają.

lepiej nie trzymać zepsutych owoców a muchy niech se żyją może


@paczelok: niestety muszki lecą również do
niestety muszki lecą również do świeżych owoców. Zepsutych nie trzymam w domu. Ta gromada ze zdjęcia przyleciała ze mną z malinami kupionymi tego samego dnia na targu.


@sowiq: do lodówki nie wlatują

bez sensu zabijać nawet owady masowo bo to zaburza równowagę w ekosystemie
@paczelok: nie rozumiem do czego odnosisz ten komentarz. Uważasz, że te 20 muszek-owocówek to masowe ich zabijanie, które może zaburzyć równowagę w ekosystemie? :D


@sowiq: odwracając argument jak zabijesz 20 osób to jest to traktowane jako masowe, jak publikujesz informacje jak zbudować aktywne pułapki (na ludzi) to też, plus nie jesteś sam, informacja się rozprzestrzenia więc z tych 20 much się robi więcej poprzez skalę