Wpis z mikrobloga

Oddałam samochód do mechanika, bo co jakiś czas włączała się podczas jazdy ikonka akumulatora i STOP podczas jazdy.
Podejrzenia padły na alternator. Mechanik z polecenia, mówi że zadzwoni z ceną zanim zacznie naprawiać. Po 4 dniach dzwonię do niego bo się nie odzywał, a ten mi mówi że trzeba było wymienić jakąś część (regulator napięcia?) w alternatorze za 320zł i czeka aż elektryk dostanie tę część.
.. no dobra, miał pan zadzwonić ale niech będzie ..
Dostaje samochód po tygodniu, całość wyniosła mnie 450zł wsiadam do niego, przejechałam kilka km i dalej ten sam problem.
Jutro dzwonię do gościa spowrotem i pytam co z tym robimy dalej. Czuję się trochę oszukana, gość nawet nie przejechał się samochodem żeby się upewnić, powiedział tylko, że trzeba było coś wymienić i elo.
Macie jakieś rady jak z typem gadać?

#zalesie #mechanikasamochodowa #januszebiznesu #oszukujo ?
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@JestemKolejnymRozowymPaskiem: mechanicy samochodowi to obok górników i taksówkarzy grupa największych buców i prymitywów. Ciężko znaleźć kogoś porządnego, który nie liczy jak za naprawę Lamborghini, bo nawet ci marni mają bardzo wysokie stawki z dupy.

Co możesz zrobić... #!$%@?, jak tylko sobie mechaników przypomnę, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Powiedz, że nie naprawił i że zapłaciłaś, więc ma to zrobić. A on ci może dołożyć dodatkowe koszta. Lepiej poproś o
@JestemKolejnymRozowymPaskiem: pomijajac kwestie jakosci obsługi, to co do samej usługi, to kluczowe pytanie: czy blad odrazu byl jak odebralas samochod (czyli nawet nie sprawdzili po sobie roboty patałachy), czy wyskoczyl np. Po 5-10 kilometrach. Bo z opisu to nialas typowo strzelony alternator, wyviagneli, zrobili i moglo byc tak, ze wszystko wygladalo, ze jest ok, zmierzyli ladowanie i oddali, bo nikt nie spodziewal sie, ze wyjdzie jakas dalsza usterka.

Nikt nie jest
@JestemKolejnymRozowymPaskiem: przy alternatorze wymienia się wszystke części ekspolatacyjne, szczotki, regulator itp. I zajmują się tym specjalne serwisy od alternatorów i rozruszników(poznasz je po napisie ALTERNATORY ROZUSZNIKI, ALTERNATORY ROZRUSZNIKI, ALTERNATORY ROZRUSZNIKI , ALTERNATORY ROZRUSZNIKI i tak kilka jeszcze razy xD. Jeżeli to nie jest nowy samochód to 450 zł to skandal xd
@JestemKolejnymRozowymPaskiem: aaaaa, no to #!$%@?, bo nie sprawdzili czy problem ustąpil. To cofam moją wczesniejsza wypowiedź.

> Pytanie skąd wiedzieć ile dana naprawa powinna kosztować?.


@JestemKolejnymRozowymPaskiem: zawsze mozna wpisac w neta i poczytac. Ale 450 to imo normalna cena. 320 za rwgenracje alternatora, jesli wymieniany byl regulator tez, to taka przecietna cena w dzisiejszych czasach. Demontaz/montaz za 130zl to tez w miare normalna cena.

Choc wszystko zalezy od serwisu, jakosci,
@JestemKolejnymRozowymPaskiem: dzwonisz po kilku zakładach i pytasz, albo patrzysz w internet. Brak ładowania to 99% alternator. Powiedzą ci ile za regenerację.
Ja w sopocie w tym roku za usługe ekspres (padł mi w piątek po południu, musiałem przesiedzieć weekend w sopocie i byłem u gościa poniedziałek o 6 rano zapłaciłem 300zł) Usługa zajeła 3h bo kolejka była.

@mazaken 450zł mieści się ale w trochę nowszym aucie i z wymianą szczotek itp.
@JestemKolejnymRozowymPaskiem: po reklamacji zmien mechanika. Postrasz go prawnikiem jak będzie coś się rzucał. Ja mam zaufanego mechanika, umawiam się zawsze na godzinę i auto jest przynajmniej zdiagnozowane po 2-3 godzinach i sprawa jest jasna, potem pytania jakiej firmy czesc, czy ja kupuje czy oni. Wymaga to trochę więcej zaangażowania ale warto samemu się zainteresować
@JestemKolejnymRozowymPaskiem: przy alternatorze wymienia się wszystke części ekspolatacyjne, szczotki, regulator itp. I zajmują się tym specjalne serwisy od alternatorów i rozruszników(poznasz je po napisie ALTERNATORY ROZUSZNIKI, ALTERNATORY ROZRUSZNIKI, ALTERNATORY ROZRUSZNIKI , ALTERNATORY ROZRUSZNIKI i tak kilka jeszcze razy xD. Jeżeli to nie jest nowy samochód to 450 zł to skandal xd


@BaRi:

REGENERACJA ROZRUSZNIKI ALTERNATORY
ROZRUSZNIKI BOSCH VALEO MAGNETIMARELLI
ALTERNATORY REGENERACJA
Pobierz Salomonthekrol - > @JestemKolejnymRozowymPaskiem: przy alternatorze wymienia się wszy...
źródło: comment_1662959817uNYeNKsWZxTFW4iwQbXCXn.jpg
@JestemKolejnymRozowymPaskiem reklamacja i powiedz mu żeby ci pokazał części które wymienił, o ile coś wgl zrobił, tak się składa że ja robiłem u siebie alternator ale to jakieś 2 lata temu i zapłaciłem też z 600-700zl jak dobrze pamiętam ale problemu nie ma do dziś
@BaRi obecnie cena jednego łożyska to 40 zł masz takie dwa czyli już wychodzi 80 zł. Dodaj regulator napięcia to kolejne 40-90 zł zależnie od tego czy to Denso czy tani alternator boscha. Szczotki różnie może być to 10 zł ale równie dobrze 30 zł zależnie również od modelu alternatora. Pierścienie ślizgowe kolejne kilkadziesiąt zloty. Jak do wymiany jest mostek prostowniczy to kolejne 60-100 zł dodaj jeszcze robociznę, wyczyszczone obudowy i gwarancję
@BaRi jakbyś kiedykolwiek rozbierał alternator to byś wiedział że oprócz zawsze wymienianych szczotek i łożysk reszta elementów weryfikuje się czy nadają się do dalszej eksploatacji i się je normalnie zostawia. Nikt nie wymienia sprawnych elementów na inne sprawne i to jeszcze wątpliwej chińskiej jakości zamienników. Bez sens. Łożyska to taki rozrząd a szczotki to taka pompa wody które zawsze się wymienia i teraz uwaga o ile rozbiera się alternator. Jeżeli uszkodzony jest
@lubiep: @atrax15: @BaRi: @mazaken: dzwoniłam dzisiaj do gościa, że problem dalej występuje i co z tym robimy, czy jakaś reklamacja czy jak. Powiedział żeby przyjechać w środę i zobaczymy co dalej.

Zadzwoniłam do taty, mówi żeby zacisnąć zęby i odpuścić, przyjechać na wieś, on załatwi jakiś alternator ze szrota i zobaczymy czy sąsiad może wymienić za flache.

Jeszcze się zastanawiam, bo kurcze no trochę szkoda mi te pół