Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #opony
Do 15 letniego auta którym zamierzam pojeździć jeszcze 2-3 lata potrzebuje kupić oba komplety opon z uwagi na starość i ogólne zużycie. Która opcja będzie lepsza, również pod względem kosztów? Standard 205/55/R16

Która opcja opon lepsza do starego auta na 2-3 lata?

  • Dwa komplety letnie / ziomowe niższej klasy 19.5% (15)
  • Wielosezon wyższej klasy 76.6% (59)
  • Kupić po 2 opony letie / ziomowe 2.6% (2)
  • Inne, napisz w komentarzu 1.3% (1)

Oddanych głosów: 77

  • 13
@XailonOZ: nie musi być wyższej klasy wielosezon tańsze też dają radę. To że całoroczne tylko z górnej półki to mit, dlatego że nawet budżetowe potrafią być lepsze w danych warunkach a w innych być niewiele gorsze.
Przykładowo budżetówka śnieg lepiej niż górna półka reszta hamowanie 1-2m dłużej. hałas opory toczenia itd tak samo. A różnica cenowa między kompletem to np 1000zł.

Ale tak jak bardziej wielosezon można brać, zwłaszcza jak musisz
@r5678: piszesz jakbyś stawiał znak równości między Michelin, a jakimiś chińczykami

Nie, tanie opony nie są takie same jak drogie (zimówki, letnie, wielosezon), nawet jak jakiś pojedynczy parametr jak głośność mają lepszy

To tak jakbyś mi napisał że moje letnie Pilot Sporty są gorsze od Kormoranów, bo są dużo głośniejsze i mają dużo gorsze opony toczenia. No mają, ale to przy okazji dużo lepsze, nieporównywalnie bardziej klejące i kilka poziomów wyżej
@rkadjar: A ja właśnie crossclimaty odradzam bo mają wywindowaną cenę nie adekwatną do tego co oferuje, i pierwsze egezmplarze po około 2 latach przestawały kleić. Nie tylko z opinii w internetach ale i ludzi którzy je mięli. Gdzie są inne opony premium i tansze które wypadają lepiej. Niż cc wolałbym już wziąć pirelli sf2 czy vredki quatracki.