Wpis z mikrobloga

Odświeżam sobie ostatnio #sapkowski #wiedzmin i utwierdzam się w przekonaniu, że Pan Andrzej (choć z charakteru człek trudny) zasługuje na miano wieszcza ... Rozgrywki polityczne i gry wojenne opisywane przez Sapkowskiego to treść zasługująca na odrębną pracę naukową w kontekście bierzących wydarzeń. Tymczasem spójrzcie jak pięknie słowami Zoltana Chivay'a opisał lewicowe przemiany w królestwie Mahakamu...

- A jednak w Mahakamie jest bezpieczniej niż w miastach - zauważył Regis. - Miasta mogą w każdej chwili pójść z dymem. Rozumniej byłoby przeczekać wojnę w górach. - Komu wola, niech tam idzie - Zoltan naczerpał z cebra. - Mnie milsza swoboda, a w Mahakamie jej nie uświadczysz. Nie wyobrażacie sobie, jak wygląda władza starego. On zabrał się ostatnio za regulację spraw, jak to nazywa, społecznych. Dla przykładu: wolno nosić szelki azali nie. Jeść karpia od razu czy czekać, aż się galareta zetnie. Jest li gra na okarynie zgodna z naszą wielowiekową krasnoludzką tradycją azali to zgubny wpływ zgniłej i dekadenckiej kultury ludzi. Po ilu latach pracymożna złożyć wniosek o przydział stałej żony. Którą ręką się podcierać. W jakiej odległości od kopalni dozwala się gwizdać. I temu podobne sprawy o żywotnym znaczeniu. Nie, ch łopcy, ja nie wracampod górę Carbon. Nie mam ochoty spędzić życia na przodku w kopalni. Czterdzieści lat na dole, o ile wcześniej nie pierdyknie metan. Ale my już mamy inne plany, co, Percival? Myśmy już sobie zapewnili przyszłość...
brightit - Odświeżam sobie ostatnio #sapkowski #wiedzmin i utwierdzam się w przekonan...

źródło: comment_1662898911WTamPok0pAmCbCMDYhnjSv.jpg

Pobierz
  • 3
@brightit: Stary z Mahakamu to wybitny strateg polityczny. Generuje gównoproblemy społeczne w stylu zakazu gwizdania w pobliżu kopalni, które spalają krasnoludom czas i emocje, przez co nie zachodzą okoliczności, w których wpadliby na genialny pomysł trzynastek, albo wcześniejszych emerytur górniczych. Trzyma całą tę podziemną swołocz za mordę w fantomowym kagańcu i jedynym minusem jest to, że dla normalnych zoltanków zostaje tylko emigracja.