Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szukam rozwiązania, które pozwoli mi na odczyt z analogowego licznika wody i wyświetlenia wyniku w #homeassistant. Mam moduł #esp32 cam, który robi załączone zdjęcie. Próbowałem tego rozwiązania, ale nie jestem w stanie odczytać wartości. Jakoś zdjęcia nie jest najlepsza, ale widziałem przykłady gdzie jakość zdjęć nie była oszałamiająca. Czy jesteście w stanie polecić jakieś inne rozwiązanie, które można uruchomić na #raspberrypi

#inteligentnydom #smarthome #esp #arduino
Pobierz 1z100 - Szukam rozwiązania, które pozwoli mi na odczyt z analogowego licznika wody i ...
źródło: comment_1662829432pdVomXmiBMHdqW9VgBWfYs.jpg
  • 11
@1z100 no możesz sam zrobić coś pod fotodiodę, czy odczyt magnetyczny, pewnie Tasmota ma taką opcję w wersji sensor. iNode to gotowiec z pamięcią, i baterii długo żyje, co w przypadku z reguły kiepskich lokalizacji liczników się sprawdza. Na pewno taniej niż dedykowana licznikowa nakładka radiowa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@63274682374: A jak radzisz sobie z odczytem po przerwie w dostawie prądu, uzupełniasz ręcznie brakujące dane? Dzisiaj raz udało mi się sczytać prawidłową wartość, za drugim razem dostałem wartość 0 -_-.
@1z100: nie miałem okazji testować tego po wyłączeniu prądu bo tak jak napisałem wodociągi zainstalowały swoje urządzonko i nie mam już dostępu do "lusterka". Dane były wysyłane do domoticza to raz, dwa w mojej miejscowości wyłączenia prądu to taka rzadkość, że rozjazd wynikający z tego faktu byłby pomijalny. Esp + czujnik nie przechowywał aktualnej wartości licznika, służył tylko do rejestracji i przesyłu impulsów do domoticza więc tylko w domoticzu potrzebny by