Wpis z mikrobloga

Cześć #naprawalaptopow #laptopy #komputery #elektronika . Mam problem z laptopem MSI model MS-16GF. Poprzedniego dnia laptop pracował i był normalnie wyłączony, a teraz kiedy go włączam startuje wentylator, po 2 sekundach laptop się wyłącza, za chwile sam się włącza, wentylator startuje i nic więcej się nie dzieje, na ekranie nic się nie wyświetla i laptop tak chodzi aż nie wyłączę go przytrzymując power.
Co mogło się uszkodzić ? Może ktoś z Was miał podobny problem.
  • 7
@pawelz: sprawdź z zewnętrznym ekranem. Bez dysku. Jak masz dwie kości pamięci, sprawdź pojedynczo. Bez baterii na samym zasilaczu. Z baterią, bez zasilacza. Sprawdź wszystkie flexy. Masz łeb i #!$%@?, to kombinuj jak to mówią.
@bbr555: @dktr: Sprawdzałem z zewnętrznym monitorem, bez dysku i jest to samo. Laptop działał na samym zasilaczu bez baterii. W laptopie jest jedna kość pamięci, spróbuję załatwić inną i sprawdzę na niej. Da się jakoś sprawdzić czy to BIOS się wysypał ?
@pawelz: bios to by miał szansę się wysypać jakbyś mu odpiął zasilanie w trakcie update'u. W innej sytuacji się nie spotkałem. Nie znaczy że to niemożliwe, po prostu ja się nie spotkałem.
Jakieś piski z siebie wydaje po włączeniu? Często ilość/długość piknięć to info z płyty z czym jest problem. Więcej info pewnie jest w instrukcji. Czasem zamiast piszczeć, diody migają w określony sposób. Flexy siedzą na miejscu? Czasem warto odpiąć,
@bbr555: Nie ma żadnych pisków, diody też nie migają. Jedyne co słychać to wentylator i nic poza tym. Laptop od dłuższego czasu działał na samym zasilaczu z wyciągniętą baterią. Odpinałem te wtyczki do których jest dostęp po zdjęciu pokrywy, spróbuję porozpinać też pozostałe ale muszę zdjąć całą obudowę. Odłączałem też dyski, w laptopie są 2: ssd i zwykły.

@dktr: @cysiekw: To już grubsza robota, nigdy tego nie robiłem i