Wpis z mikrobloga

dziwna moda na rynku laptopów jakaś nastała. Już pomijając wysokie ceny i kupna laptopa z dedykiem na pokładzie do 3,5 tys. zł to czysta abstrakcja. To wszędzie ładują w standardzie po dwa porty usb a, a i taka rj45 to marzenie w niektórych lapkach do15,6 cala.
Szukam właśnie takiego laptopa do mniej więcej w/w ceny, ale żeby miał klawiaturę numeryczną, rj45, 3 lub 4 USB A, 16gb ramu i 500 SSD, z procesorem i5 lub ryzen, góra zeszłorocznej generacji. Wymagania chyba nie są jakieś z kosmosu, co nie? To kurde powodzenia w szukaniu.
I w sumie to chyba tylko ten hp spełnia moje minimalne oczekiwania: www.x-kom.pl/p/705850-notebook-laptop-156-hp-probook-450-g8-i5-1135g7-16gb-512-win10p.html

#komputery #laptopy
  • 9
@L3gion: tylko jeszcze trochę czasu minie, jak C będzie standardem. Muszę podpiąć myszkę, słuchawki, urządzenie do odczytu kart dostępowych (praca zdalna) no i przydało by się miejsce na pendrive. Oczywiście musi być LAN, nie mogę bezgranicznie na WiFi polegać, no i hdmi do monitora się przyda. Normalne rzeczy. A nie można lapka znaleźć.
HUB? no może sobie być jak ktoś lubi dodatkowy kabel do zasilania i noszenie kolejnego urządzenia w torbie.
no może sobie być jak ktoś lubi dodatkowy kabel do zasilania i noszenie kolejnego urządzenia w torbie.


@kornolio: Przecież w większości huby są mniejsze od przeciętnej myszki a podłączenie ich to zasilanie -> hub -> laptop.

tylko jeszcze trochę czasu minie, jak C będzie standardem


Jest bliżej niż dalej ¯\_(ツ)_/¯

Muszę podpiąć myszkę, słuchawki, urządzenie do odczytu kart dostępowych (praca zdalna) no i przydało by się miejsce na pendrive.

Czyli masz
@ptasiek2 nie sądzę, żeby to były wymagania wysokie. Wysokie by były jakbym chciał dedyka z klawiaturą RGB i jeszcze oledem. Nastała taka moda, producenci wraz z minimalizacja poszli również w ucinanie interfejsów i przyzwyczajają do tego.. A ja tylko chce więcej USB i lana. Trzy to już by było coś, to takie duże wymagania?
@ptasiek2: To widzę po laptopach, że żeby mieć 3 usb i rj'kę to muszę wydać 6 koła. Natomiast nadal uważam, że to jest popieprzone i ta kretyńska moda na wywalanie portów powinna się skończyć w okresie przejściowym między usb a, a usb c.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kornolio: nigdy nie ma dobrego momentu na zmianę standardu w oczach Kowalskiego. Ja akurat jestem za nimi i uważam, że standaryzacja wszystkiego do jednego złącza jest każdemu na rękę