Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do obecnych na tagu #programowanie o #ksef:

Otóż mam specjalistyczne i dosyć stare oprogramowanie używane przez kilkadziesiąt mikro i małych podmiotów w Polsce które miedzy innymi wystawia faktury. Faktury są drukowane i wysyłane są mailem. Dane mogą być wyprowadzone także w inny sposób (np CSV).

W związku z nadchodzącymi zmianami niebawem zaistnieje potrzeba wysłania ich również do MF. I tu pojawia się problem gdyż producent nie rozwija dalej tego oprogramowania i nie będzie w nim w/w funkcjonalności.

w związku z tym poszukuję oprogramowania które po wystawieniu faktury przez inny program:
1. przeczyta plik z danymi faktury
2. dane przetworzy na format zrozumiały dla MF
3. prześle te dane do MF

więc pozostaje pytanie: ktoś? coś? ( ͡º ͜ʖ͡º)

To co znalazłem w sieci to oferty od dużych firm it dla dużych firm i korporacji za grube hajsy.

pzdr
  • 10
@RichardRamirez: Część od zera. Obsługa baz jest gotowa w wielu językach, więc do napisania jest aplikacja, która pobiera z bazy dane i tworzy pliki. A wysyłka może być albo ręcznie przez bezpłatne narzędzia albo dopisana do aplikacji. Wszystko zależy od budżetu i ile podmiotów by było zainteresowanych wdrożeniem.
gdyż producent nie rozwija dalej tego oprogramowania

tworzenie plików w odpowiednim formacie uzgodniłem z producentem oprogramowania


@RichardRamirez: czyli jest rozwijany

Fakturę ustrukturyzowaną uznaje się za wystawioną w dniu jej przesłania do Krajowego Systemu e-Faktur.

Można wysyłać większą ilość faktur (jedną lub więcej) więc można to robić raz dziennie lub nawet rzadziej więc powinny wystarczyć darmowe narzędzia.
Myślę, że z czasem powstanie coś takiego za znośny pieniądz, albo i za darmo.

Zależy