Wpis z mikrobloga

Z racji toczących się prac nad zmianami w Ustawie o Broni i Amunicji polecam skany z tego artykułu "Strzał: Pro Libertate" w sprawie jako takiego dookreślenia proponowanych zmian. Jak ktoś ma trochę wolnego czasu to polecam się z zapoznaniem co i jak będzie zmienione w ramach autopoprawki do projektu ustawy Republikanów Bielana (jednego z trzech proponowanych). Tak więc mocno syta lekturka do poduszki.

Jakby ktoś chciał powiększyć tekst to wystarczy kliknąć w link obrazkaaby lepiej się czytało
#bron #strzelectwo #bronpalna #militaria #broniarze #strzelectwo
rebel101 - Z racji toczących się prac nad zmianami w Ustawie o Broni i Amunicji polec...

źródło: comment_1662559274JIMAxTEkmSp7jfehGrP4YG.jpg

Pobierz
  • 24
@rebel101:
Tak, trzeba się dostosować parę lat temu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W ogóle ktoś (poza Czechami chyba) się dostosował? Bo, zdaje się, nawet Niemcy zlali temat, a dopóki Niemcy się nie dostosują to KE ani TSUE nie ruszy tematu. ( ͡º ͜ʖ͡º)
No i za rok wybory, raczej przez rok tego nie dokończą, a zasada dyskontynuacji prac Parlamentu spowoduje, że za
@rebel101:
Wolałbym, żeby ramach popularyzacji dostępu zajęli się o wiele większym problemem -- czyli niedoborem strzelnic i tak zmienili przepisy, żeby łatwiej było je zakładać i trudniej #!$%@?ć.
Już teraz strzelnice są przepełnione, a jeszcze fala "poinwazyjnych" posiadaczy w pełni nie dopłynęła.
@Polinik: Nic nie mów, sam na razie zadowalam się dziurawieniem puszek z wiatrówki żeby się nie cisnąć na strzelnicy. Ale ze strzelnicami to trochę "kwadratura koła", mało ludzi ma zezwolenia - mały popyt na strzelnice - mało strzelnic - mało ludzi może się wkręcić w temat - mało ludzi ma zezwolenia.
@rebel101:
No ale jak widać -- popyt póki co jest większy niż podaż, jakiś tam potencjał na nowe strzelnice jest. Bez ruszenia tematu strzelnic -- temat i tak się nie spopularyzuje, bo tłok i niska dostępność odstrasza, więc jak najbardziej ten temat jest konieczny jeżeli władza chciałaby na poważnie popularyzować dostęp.
Do tego -- więcej strzelnic to więcej strzelania (takich osób jak Ty czy ja, bo ja tak samo ograniczyłem strzelanie),
@Polinik: Ogółem potrzeba zmian w prowadzeniu
- strzelnic - bo brakuje wszystkiego, nawet jest problem aby postrzelać klasyczne konkurencje na osiach dłuższych niż 100 metrów czy rzutki "od ręki". Chcący zaczynać od zera także nie mają zbytnio szans na wkręcenie się w temat.
- sprzedaży koncesjonowanej - Każdy widzi jak wygląda kwestia sklepów oraz ich asortymentu (a właściwie ich braku) zwłaszcza poza większymi miastami.
- Pewnych zmian w wydawaniu zezwoleń -
@smarterMe:

Ale żeby założyć strzelnice musisz spełnić chyba tylko 4 warunki i żaden z nich nie jest pozwoleniem na budowe

Odkrytą. I to pod warunkiem, że nie trafisz na upierdliwego wójta, który będzie uważał, że jego rola to coś więcej niż poświadczenie zgodności jednego dokumentu z drugim.
A jeden z tych warunków o których piszesz -- to poziom wód gruntowych, a na to nie masz wpływu a nierzadko możliwości sprawdzić, zanim
@Polinik: Komercja rządzi się własnymi prawami.
Trzy:
Koszt prowadzenia nawet takiej odkrytej dziury w ziemi -- choćby konieczność okresowej usuwaniu i utylizacji w odpowiednich firmach wierzchniej warstwy ziemi albo konieczności badania pH ziemi kulochwytu i jej regulacji zgodnie z normą pewnie słyszałeś?

Nie ma takiego wymogu
Komercja rządzi się własnymi prawami.

Tak, a dyskusja tyczy się tego jak popularyzować strzelectwo a nie jak robić dobrze obecnym posiadaczom.
Posiadaczom zazwyczaj wystarczy dziura w ziemi, w której postrzelają ze swojej broni, ale dla osób, które broni nie mają a chciałby postrzelać -- taka dziura nic nie daje.

Nie ma takiego wymogu


@smarterMe:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 4 kwietnia 2000 r. w sprawie wymagań w zakresie ochrony środowiska dotyczących
Nikt tego nie robi. Jak to sprawdzisz?


@smarterMe:
"Nie ma takiego wymogu" czy "Nikt tego nie robi."? Bo coś zmieniasz zeznania po wklejeniu jasnych przepisów.
Dawaj kolejnego fikołka.

Jak to sprawdzisz?

Ja nie sprawdzam, bo nie leży to w moim zakresie obowiązków.

Ale sprawdzić to może dowolny organ, który ma w kompetencjach tematy ochrony środowiska -- na przykład wnioskując u zarządcy strzelnicy protokołu, umowy, faktury potwierdzającej oczyszczenie/wymianę/utylizację wierzchniej warstwy ziemi w
Fikołkuj dalej i szukaj wydumanych przepisów.


@smarterMe:
Nie muszę szukać, bo je po prostu znam i nie muszę zmieniać narracji, za każdym razem jak ktoś mi je wklei, tak jak Ty to zrobiłeś, jak okazało się, że pierdzielisz głupoty.

powodzenia faktury się spaliły, wywoziliśmy wczoraj.

"To pana problem, nie nasz".
Albo
"To proszę podać nazwę firmy utylizacyjnej, sprawdzimy tam".

Takie durne palenie głupa "fv mi się spaliła a prochy pogryzł pies"