Wpis z mikrobloga

Dobra, mówicie że bieda w dziale architektura to macie, kolorowaną pocztówkę z roku ok. 1910 z mojego miasta :P Kościół widoczny na zdjęciu został zbudowany w latach 1887-1895 roku dla ewangelików, a po II wojnie światowej (wówczas radzieccy wojacy strącili strzelistą wieżę) korzystali już z niego katolicy i tak jest do dzisiaj. Co ciekawe, istnieją plany odbudowy 20-metrowej wieży w przyszłym roku. Aktualnie wygląda to tak, jaśniejsza cegła to ślady radzieckiego nalotu z 1945 r.

PS @sylwke3100, pacz, to jest ten kościół co to macie podobny w Siemianowicach :D

#architektura #pocztowki #historia #starafotografia #starezdjecia
HorribileDictu - Dobra, mówicie że bieda w dziale architektura to macie, kolorowaną p...

źródło: comment_yRqp3KIcb022jZGC6xYoGVigvPxZJXQ2.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@XTas: Chciałam pokazać dziury po radzieckim strzale no i akurat jakiś artykuł miałam pod ręką, więc stamtąd skopiowałam :P Wrzuciłeś nieaktualne zdjęcie, bo teraz koło kościoła jest zatoczka autobusowa, no i asfalt nowy :D

A że komicznie, prawda, ale jestem przyzwyczajona do tego widoku.
  • Odpowiedz
@HorribileDictu: Fajnie, że macie plany odbudowy wieży. W Poznaniu podobna sytuacja jest z wieżą zamku cesarskiego, również strącona przy "wyzwalaniu" przez czerwonoarmistów, i również dzisiaj wygląda ona komicznie. Jednak nie słyszałem, o żadnych planach odbudowy jej hełmu i biorąc pod uwagę strategię rozwoju miasta wątpię, żeby w najbliższym czasie sporządzili chociaż plan...
Aerin - @HorribileDictu: Fajnie, że macie plany odbudowy wieży. W Poznaniu podobna sy...

źródło: comment_gbnIVT4buhkMgX7Ppcnh2MHmpUPZayA7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@HorribileDictu: Jasne, ale ta wieża razi mnie najbardziej;) Mogliby chociaż dać taką piramidkę czarną jak na tych pozostałych wieżyczkach i już by nie było aż takiej tragedii ;)
  • Odpowiedz
@Piotrek00: Widać, że czegoś brakuje :D

Wiesz, z jednej strony cieszę się, ale mam pewne obawy o jakość wykonania rekonstrukcji (patrz: zamek w Sochaczewie), mam nadzieję że dobrze obejrzano stare pocztówki i zrobią to jak trzeba.
  • Odpowiedz