Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam #pracbaza za 10,5k netto, niestety nie full zdalna bo 1 raz na tydzień muszę być w biurze + nie mogę pracować zagranicą
oszczędności ok. 80k
kredyt hipoteczny na zmiennej stopie :)
rodzinę i znajomych w PL (brak męża/dzieci)
prawie 30 lat

i zastanawiam się jak bardzo nierozsądnie jest rzucenie wszystkiego i wyjazd z kraju na pare miesięcy do Ameryki południowej aby nie pracować i zobaczyć kawałek świata, dziura w CV, porządny uszczerbek na oszczędnościach, potem pewnie problem ze znalezieniem pracy i brak gwarancji że znowu dostanę dobrze płatną od ręki. Z jednej strony chciałabym spełnić to marzenie, czuje wypalenie pracą i generalnie życiem, a z drugiej mam obawy bo kryzys, bo kredyt, bo bezpieczna praca itd. Oczywiście wiadomo ze na łożu śmierci nikt nie żałuje że za dużo pracował i kasy do grobu nie wezmę, ale jakoś trzeba do tej śmierci przeżyć i kasa+praca pomaga. Wyjechać? Co myślicie? #logikarozowychpaskow #pytanie #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6314d2942b78520d6299aedc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli tyle zarabiasz, to prawdopodobnie uda Ci się, i po powrocie, znaleźć pracę, nawet jeśli trochę gorzej płatną.

Życie w Ameryce południowej nie jest jakoś strasznie drogie, jeszcze w zależności czy chciałabyś sobie skakać po państwach/miastach, czy wynająć mieszkanie na parę miesięcy, no ale skoro nie masz zobowiązań, a na spłatę kredytu starczy, no to jeszcze jak.

To czy Ci się to opłaci, to przekonasz się za rok, ale pewne
OP bez kodu: @LeVentLeCri: 4 lata, ale nie sądzę abym mała do czego wracać. Zarządzam 2 zespołami, więc jakby mnie zabrakło to musieliby zatrudnić zastępstwo.
@stinger_: Już podróżowałam sama i finalnie nigdy sama nie byłam, poznawanie ludzi w podróży jest bardzo łatwe bo dużo osób podróżuje samemu.
@Walkiria123: Urlopy 2-3tyg niestety nie spełniają już u mnie swojej funkcji.
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua