Wpis z mikrobloga

jak zawsze dajemy sobie pluć w twarz


@Priya: Weź mi wytłumacz. W Lwowie pozytywny stosunek do tej flagi będzie pewnie miało minimum jakieś 3/4 ludzi. Jakby tę flagę ściągnęli z tej ściany godzinę przed przyjazdem polskiego ministra, a potem ją z powrotem zawiesili, to wtedy nie byłoby to plucie w twarz czy też by było?
wtedy nie byłoby to plucie w twarz czy też by było?


@JPRW: Czemu miałoby być? PL i UA mają inne spojrzenie na historię i jak każdy naród mają swoich bohaterów. Pluciem w twarz jest w tym momencie brak wyczucia ze strony UA - jeżeli zapraszają gości z sojuszniczego kraju, którzy przychodzą do nich z pomocą, to oczekiwał bym od nich minimum profesjonalizmu w dyplomacji i nie etapowania symbolami, które są kontrowersyjne
@Priya: Ja przypuszczam, że tę flagę wywiesili sami leżący na tej sali żołnierze. Widziałem już tak przyozdobione sale szpitalne w reportażach z Ukrainy.
I teraz tak: oni dziś, na tej wojnie po tą flagą walczą, otrzymują rany i umierają broniąc swojego kraju, a w szerszej perspektywie i Polski i Europy. Nie zabijają Polaków, nie palą polskich wiosek i założę się, że nawet o tej historii nie myślą. I teraz ktoś im
No szczerze powiem, że ja na ich miejscu uznałbym, że to niedorzeczne


@JPRW: ale to nie jest prywatną wizyta jakiegoś Adama do żołnierza. To wizyta przedstawicieli władz Polski u władz Ukrainy, więc to Lwów odpowiada za organizację miejsca w którym się ona odbywa i opinia żołnierza jest tutaj nieistotna bo on jest tylko dekoracją i miłym akcentem.
Władze Lwowa powinny albo wybrać inne miejsce albo zdjąć te flagę. A jak już
@Priya boże jaka bieda bije z tego zdjęcia. Tutaj jest wszystko spełnione xD:
- obrzydliwy kolor ścian coś jakby resztki naskórka wszyskich zmarłych pacjentów pokryły ścianę
- ta terakota rodem z lat 90
- te firanki robiące za drzwi ( ͡ ͜ʖ ͡)
-łóżko srogie lata 50
- nawet ten lekarz jak z jakiegoś filmu z lat 40
boże jaka bieda bije z tego zdjęcia. Tutaj jest wszystko spełnione xD:


@szynszyla2018: patrz na to uwaznie to ruski mir, z ktorego Ukraina nie dala rady sie calkowicie wyzwolic, ktory zawsze wkladal im swoje parszywe lapy oligarchii i korupcji i mieszsl. Polska tez tak wygladala 30 lat temu, ino rosja nie miala tyle sily zeby mieszac w kazdym bylym kraju rwpg.

Ukraina zasluguje na swoja szansę, to jedyny kraj gdzie ludzie
@el_dreso A kogo mieli wymalować? Ten kraj przez większą część swojej historii był czymś w rodzaju kilku rosyjskich województw. Mit założycielski państwa to "wyzwolenie" Wołynia i okolic, które u nich jest przedstawiane jako szlachetna walka z polskimi ciemiężcami. Większość Ukraińców pojęcia nie ma, o co Polakom chodzi z UPA i Banderą. A bohaterów narodowych mają w sumie 3: Bandera, Szuchewycz, Szewczenko (ten poeta, nie piłkarz), to nic dziwnego że po nich sięgają.