Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy to możliwe żeby jeden filament PLA tej samej firmy - Rosa 3D (ta sama dostawa, tylko kolor inny) był zdecydowanie gorszy pod względem adhezji jak drugi?

Fuksja klei się dobrze, natomiast szaremu zdarzają się problemy. Nietypowo bo do podłoża jest okej, ale zdarza się tworzy smarki na wyższych warstwach, potem są dziury w wypełnianiu...

Filament dostał wilgoci? Co może powodować takie zachowanie?

Stół jest wypoziomowany dobrze, bo z innymi (w tym PLA+ od Gembirda) nie mam problemów, tylko ten szary kolor ma jakieś odpały

#drukarki3d #druk3d #pytanie #pla
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hiperchimera: wilgoć jak najbardziej - zrób brobke filamentu z piekarnika nastawionego na minimalna temperature (60st?) i pół godzinki suszenia, i spróbuj wydrukować coś co pluje, oraz na suszonej partii filamentu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hiperchimera: inna sprawa że różne kolory mają różne parametry, mimo że wkład teoretycznie pla to kolor mocno zmienisz a dodatki typu drewno czy brokat to w ogóle. Zauważyłem że ten sam extruder, ta sama sprężyna, tak samo ustawiona, czyli docisk ten sam, temperatura otoczenia i extrudera ta sama - a jedno pla idzie ok, a drugie - wgryza się za głęboko, szatkuje go - zmniejszyłem docisk i jest ok. Powrót do
@hiperchimera: początkujących to przytłacza, kilkumiesięczni użytkownicy mają to w dupie reszta jak chce to tego się trzyma. O czym mowa? O kalibracji pod każdą rolkę filamentu. Poradniki głównie radzą kalibrować pod tworzywo PLA przykładowo, trochę lepsze pod daną firmę. Mało kto pisze o kalibracji pod kolor a nawet rolkę. Wystarczy, że trzymany był w nieciekawych warunkach w sklepie, w transporcie czy gdziekolwiek indziej i wychodzą problemy. Warto trzymać kupione szpile w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
raczej na odwrot :)


@sylwek2k: idź do sklepu budowlanego i sprawdź ile kosztuje wiadro białego tynku a ile to samo wiadro w kolorze grafitowym.

Dobra, oszczędze Ci drogi. Białe 150 a kolor 300 bo do tego drugiego użyto "większej ilości barwnika".
Dobra, oszczędze Ci drogi. Białe 150 a kolor 300 bo do tego drugiego użyto "większej ilości barwnika".


@StanislawAniol:

nie, grafitowy tynk jest drozszy, bo sie go mniej produkuje, a nie dlatego, ze 150 zeta roznicy robi barwnik, bo "go wiecej uzyli"...