Wpis z mikrobloga

Landlord chce podnieść rent za pokój który wynajmuje.
Już były dwie podwyżki w ciągu 1.5 roku.
Z £300 na £330. I ostatnio na £360.
Dzisiaj będzie pewnie kolejna podwyżka i może być £400-450.
Dzisiaj mam rozmowę i się zastanawiam czy można podnosić rent częściej niż raz na rok?
Znajomy coś o tym wspomniał niedawno ale nie znam więcej szczegółów.
Dodatkowo jeśli czarny scenariusz i strajk każdego w mieszkaniu nie przyniesie efektu i wszyscy dostaniemy groźby wypowiedzenia to czy lepiej ustalić żeby

1: podnieść rent? Bo place jedna kwotę co miesiąc i wszystko jest wliczone. Czyli media dalej na głowie landlorda
2:Czy może rent niech zostanie obniżony o gaz i prąd a my mamy do podziału płacić co miesiąc za bieżące zużycie?
#oszczedzanie
#uk
#cebuladeals
#finanse
#wynajem
#nieruchomosci
#anglia
#cebula
#cebulaki
#zalesie
#pytanie
  • 32
  • Odpowiedz
@paniczhrabi: narazie nie potrzebowałem kupować mieszkania bo mi nie było potrzebne. Taniej wychodziło wynajmować. Ale z końcem roku to się zmieni,
Bez przesady miejsca jest dużo.
Odniesiesz się do głównego pytania?
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: jeśli jesteś na fixed-term tenancy to teoretycznie może podnieść raz w roku jeśli się zgodzisz. Swoją drogą, nie wiem gdzie mieszkasz ale wydaje mi się, że £400 za pokój z wszystkim wliczonym to nie tak dużo.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: teoretycznie raz na rok jak nie jestes na fixed, na umowie fixed nie moze ci podniesc w ciagu trwania jak nie masz wzmianki o tym ze jednak moze w samej umowie. W praktyce jak sie nie zgodzisz to cie wyrzuci z pokoju ;) To juz moze zrobic.///Edit,pisze to landlord
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: podstawowe pytania to jaki powod podwyzki rentu podaje?

kolejne to jak wyglada sytuacja z wynajmem w Twojej okolicy, w jakiej cenie sa podobne pokoje dostepne itp.

taka wiedza da Ci podstawy i pewnosc w negocjacjach.

warto byloby sie rowniez dowiedziec, jaka taryfe na gaz/prad ma podpisana. Bo moze byc tak, ze rok temu podpisal fixed tariff na 2 lata, a was trzepie na hajs bo klimat mu na to pozwala.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Jesli to umowa na gebe to z automatu jest to standardowa umowa wynajmu ktora znajdziesz na stronie rzadowej.Dalej moze ci zaserwowac sekcje 21. On mieszka w tym samym domu co wy i wam podnajuje to jako logersom? Czy wynajmuje moze to i tam nie mieszka
  • Odpowiedz