Wpis z mikrobloga

1. PiS rząda 6 220 609 000 000 zł za reparacje wojenne od Niemiec.
2. Niemcy to kalkulują i dochodzą do wniosku, że opłaca im się to zapłacić w zamian za zwrot Śląska, Pomorza Zachodniego czy Gdańska
3. PiS pozbywa się regionów, w których ma najmniejsze poparcie. Dzięki tym środkom rządzą krajem do jego końca czyli następne 3 kadencje.

#bekazpisu #polityka #wojna
  • 63
To nie niemcy z własnej woli oddali ziemie zachodnie więc skąd pomysł takich transakcji wiązanych?


@bnz44: Bo polski rząd się zrzekł reparacji co najmniej dwukrotnie (ostatnio w 2004) w zamian za brak roszczeń w stosunku do ziem zachodnich (po wejściu Polski do UE była kwestia niektórych nieruchomości, które nie miały aktu notarialnego).

Nie wiem czy wiesz, ale Niemcy oficjalnie uznały granicę dopiero w 1990.
@Andreth:

Bo polski rząd się zrzekł reparacji co najmniej dwukrotnie (ostatnio w 2004) w zamian za brak roszczeń w stosunku do ziem zachodnich (po wejściu Polski do UE była kwestia niektórych nieruchomości, które nie miały aktu notarialnego).Nie wiem czy wiesz, ale Niemcy oficjalnie uznały granicę dopiero w 1990.


Chodziło mi o to, że absurdem jest myślenie, że Niemcy nam dali z własnej woli te ziemie, bo wstyd im było za to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xzesimir_zebski:
4. Niemcy zsyłają miliony mokebe i ahmedów z pontonów na nowe ziemie otrzymane od Polski meldując ich w mieszkaniach słowiańskich podludzi.
Nie wiem czy wiesz, ale Niemcy oficjalnie uznały granicę dopiero w 1990.


@Andreth: Przecież już 7 grudnia 1970 roku podpisano porozumienie o granicy na Odrze i Nysie.
Ze strony niemieckiej porozumienie podpisał kanclerz Willy Brand, a z polskiej Józef Cyrankiewicz.