Wpis z mikrobloga

#szosa #maintenance #serwisrowerowy
Witam kupiłem swoja pierwszą szose, o mtb którym jezdzilem non stop nie dbałem. Serwisu typu regulacja przerzutek klamek bede sie uczyl na bieżaćo, wymiana dętki essa, ogarniam. Moje pytanie jak dbać o napęd, ogólnie jak obchodzić sie z rowerm w kwestii deszczu, bo poprzednio sie niczym nie przejmowałem, jezdzi bo jezdi ale stan słaby. Co musze regularnie w rowerze smarowac (nie mowie teraz o sterach, supporcie, bo tam te lozyska to sie rzadko wymienia i smaruje, nwm moze raz na rok ogarne to wszystko) chodzi mi o napęd czyli jak rozumiem, na codzien wszystko o co powinienem dbać w rowerze to sprawnie chodzący łańcuch, czym go smarować, czy go czyscic, czym i jak czyścic, dzieki.
Przeczytalem ze czyscic K2 AKRA
A smarować CX80
co ile km
  • 2
@caballo-blanco: O panie
Po jeździe przetrzeć łańcuch
Co jakiś czas porządnie wyczyścić napęd porządnie, kasetę, kółeczka przerzutki, blaty oraz oczywiście łańcuch. Ja to robię w zależności od warunków mniej więcej co 2-4 tygodnie. Ale wiadomo, to zależy.

Czasem wypada zobaczyć czy wszystko jest nadal dobrze wyregulowane. Ja jeszcze raz na miesiąc sprawdzam czy śruby są dokręcone, nie powinno się luzować, ale lepiej zapobiegać

Kup sobie przymiar do łańcucha i sprawdzaj co