Wpis z mikrobloga

Jako, że celebryci i eksperci z tagu #nieruchomosci aktualnie mają ważne call'e w korpo i #!$%@? na giełdzie, porozmawiajmy jak dorośli ludzie:

Ceny mieszkań

  • wzrosną 16.7% (24)
  • spadną 25.7% (37)
  • chuj wi 38.9% (56)
  • mam przerwę w szkolę 18.8% (27)

Oddanych głosów: 144

  • 16
@Kazdyziomzbierazlom: Erdogan stajl raczej nie. Mamy pewne zabezpieczenie w postaci coraz sprawniejszej opozycji. W Turcji erdogan #!$%@?ł całą opozycję właściwie. Inflacji 20-30% pisuary już na nikogo nie zwalą, a nawet jak będą próbować, to tylko twardy elektorat to kupi. Wzrost niezadowolenia społecznego będzie tak znaczny, że ludzie wyjdą na ulicę. Poparcie pisu sukcesywnie spada, paliwo wojenne, które podbiło im chwilowo poparcie już się skończyło (tzw. efekt flagi).
Podsumowując - w Turcji
@wierchel: w dużym mieście raczej nie, bo czemu. Popyt tam jest ogromny, po co właściciel ma obniżać cenę skoro i tak mieszkanie się wynajmie zaraz - oczywiście pomijam patobudowalnke jak 12m2 apartament z widokiem na szkołę podstawową. Ale normalne, sensowne mieszkania, w sensownej lokalizacji w dużym mieście, zawsze będzie na nie popyt.
@straznik_internetuf: Nie wiem o jakich miastach mówisz. W Warszawie m/m transakcyjne spadły. Not much, ale to pierwszy zwiastun. GOP - aktualnie posucha taka, że jak wczoraj rozmawiałem z jednym pośrednikiem, to chłop mówi że na ZUS i zdrowotne nie zarabia aktualnie i nikt nic nie kupuje. Inny którego znam, poszedł do normalnej roboty. Ceny również w wielkich miastach są z dupy. Za pieniądze jakie sobie liczą w PL, kupisz mieszkanie w
Nie wiem o jakich miastach mówisz


@Loginhaslosrututu: mówię w sumie o swoich doświadczeniach, kraków, szukam kawalerki 25m+ która nie wygląda jakby nie była remontowana od 30 lat. Chce się zmieścic do 2.5-2.7k, 3k jeżeli coś serio fajnego. Mieszkania potrafią w godzine się wynająć, castingi na najemce itd. Czyli ludzie potrafią płacić 2.5k za 25m2 kawalerke, to nie widze czemu cena miałby spaść, popyt jest ogromny.
@straznik_internetuf: Myślę, że wynajem ma większą bezwładność i chwilowo podbija go kilka czynników:
1. Imigranci z Ukrainy
2. Studenci
3. Ludzie przenoszą się z niedokończonych mieszkań/domów na które kredyt ich dojeżdża - do mieszkań na wynajem. Jeszcze jest to finansowo do zrealizowania, bo budżet jeszcze się spina. Ale inflacja będzie się rozpędzać dalej, więc ten czynnik niedługo mocno osłabnie.
W długim terminie najem może też spaść ze względu na rzeczy które
@Loginhaslosrututu: myślisz o tym ze swojego punktu widzenia Ty już wiesz, że zmierzamy w kierunku bankructwa kraju i zwiększenia ubóstwa narodu. Pisowcy patrzą na PiS ze swojego punktu widzenia: som pienionszki? Som. Som dopłaty na wungiel i bombelki? Som. Czy peło by dało na wungiel? Nie dałoby. Czy mamy pelno w brzuchach? Mamy.

Dopiero gdy będą chodzić głodni (a będą, ale to perspektywa 3-10 lat) obudzą się. Debile zawsze orientują się