Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@goovno: raczej uszkodzony zamek bimetalowy, sprawny powinien się otworzyć ok. 2 minut od zakończenia programu i tak też deklaruje większość producentów. Niestety jak ktoś przydziaduje na wykonaniu to często bimetal się rozdziela i efekt jest taki że pralka otwiera się po milionie lat lub wręcz wcale.
@Zgrywajac_twardziela: to zależy. Są dwie teorie (czy tam hipotezy).
Z tego co wiem są dwa rodzaje zamków: elektromagnes na kondensatorach bądź zamek na bimetalu, który odkształca się pod wpływem ciepła. Chodzi o to, żeby po odcięciu prądu drzwi pozostawały zablokowane przez jakiś czas ze względu na wirujące masy w środku. Oba rodzaje zamków wykorzystują procesy fizyczne do rozłączania więc nie da się ich dokładnie zaprogramować co do sekundy. Owszem, można dość
Czy jest w stanie jakiś specjalista mi wyjaśnić dlaczego ludzkość potrafi co do milisekundy wyliczyć czas przeróżnych procesów, ale zrobienie poprawnie działającego timera w pralce przerasta producentów?


@Zgrywajac_twardziela: Bardzo prosta odpowiedź: pralki mają różne mechanizmy kontroli jakości. Pralka podaje zazwyczaj "prognozowany czas zakończenia cyklu", ale jego oblicza algorytm. Mam w LG programy czasowe i programy funkcyjne - czasowy się zgadza co do sekundy, ale możesz wyjąć niedoprane, niedowirowane pranie. Natomiast program