Wpis z mikrobloga

Jaka cena za projekt wnętrza domu ~70m2 na obecnym rynku?
Co powinno wchodzić w tę cenę (wiem, że się waha od miasta ale tak mniej więcej)
Czy standardem jest, że za wizualizację się dopłaca?

Pytam bo znajomi trafili na kogoś, kto wydaje mi się, że chce ich orżnąć

#architektura #wystrojwnetrz #budownictwo
  • 6
  • Odpowiedz
@Pshybysz: taktyk bo jestem ciekaw. Z tego co wiem to tam na grupach architektow jest ciagla wojna jesli chodzi o stawki. Mysle ze strasznie ciezko to wycenic. Moja byla brala 400zl od pomieszczenia 2 lata temu ale moim zdaniem to strasznie malo
  • Odpowiedz
@Pshybysz: Dobrzy architekci mają bardzo duże widełki zarobkowe. Pierwsze pytanie jakie Tobie zadadzą będzie budżet jaki chcesz przeznaczyć na wystrój. Będzie to pytanie pt. "Robimy wszystko z laminatów, czy walimy w marmury i kryształowe wnętrza?" Myślę, że później na podstawie tego wstępnego założenia kosztów liczą sobie % dla siebie.

Tak wywnioskowałem po rozmowie z kilkoma, prawda może być inna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A jaki zakres? Tylko poglądowe wizualizacje i schemat funkcjonalny? Czy wykonawczy też?
Jeśli to pierwsze to od 60 zł/m2 do 120 zł./m2.
Kompleksowy to około 200 zł/m2.

I to też zależy jak duży projekt.
Jak i w wykończeniu oraz w sumie wszystkim, cena za m2 trochę spada, im więcej metrów jest.

Standardem są 2, max 3 wersje czegoś, a kolejne płatne.
  • Odpowiedz
@Pshybysz: Nie da się tak określić w ciemno, ale 10k co najmniej, czy dopłaty za wizki są standardem? Tak, u nas dostają wizualizacje z programu na jakim pracujemy a często oczekują takich fancy realistycznych a to zajmuje mnóstwo czasu i dodatkowych umiejętności, dodatkowej licencji na program - zlecamy to grafikom wiec takie wizualizacje są dodatkowo płatne
  • Odpowiedz
@Pshybysz: koszt za m2 zależy też od miasta. Inna cena będzie w Warszawie, a inna w Rzeszowie. Są architekci, którzy biorą za m2, ale też są tacy, którzy liczą godziny, albo biorą % od wartości inwestycji
  • Odpowiedz