Wpis z mikrobloga

Przegryw narzeka ze nie może sobie nikogo znaleźć, pojawiają się norniki i mówią żeby terapii spróbował, no xD. Ciągle się to pojawia w komentarzach wpisów. Tyle razy to już przeczytałem że chyba w to uwierze xD. No ale serio. Co mi dałaby taka terapia? Próbował ktoś na serio? Wyszedł z przegrywu? Nagle zaczął być człowiekiem sukcesu, znalazł dobrą pracę, kupił dom i się ożenił?

#przegryw #wychodzimyzprzegrywu #rozwojosobistyznormikami #pytanie #terapia #psychoterapia
  • 22
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
pojawiają się norniki i mówią żeby terapii spróbował


@switcher20: I to niezależnie od przyczyny.
Terapia jest - według nich - dobra na: problemy rodzinne, finansowe, brak pracy, wygląd poniżej przeciętnej, mieszkanie na zadupiu bez perspektyw.
45 minut rozmowy, raz w tygodniu pomaga na wszystko.
  • Odpowiedz
Terapia jest bardziej przydatna do diagnozy problemu/zaburzeń i przepisania odpowiednich leków. Problemy typu konflikt w domu, brak pracy, hajsu, mieszkanie na zadupiu idzie ogarnąć bez terapii. Wystarczy odstawić internet i zagonić do roboty resztki rozumu. Spokojnie można zacząć od kołchozu 2 brutto i w 2 lata wyjść na ludzi, mieć robotę za dobre pieniądze i własne mieszkanie. Kobietę nie każdy musi mieć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@switcher20: różnica między bezczynnością, a przytoczoną terapią jest to że może Ci pomóc. Nie musi, szansa na to jest jaka.jesy, ale może. Siedząc na dupie i narzekając na wszystko nie zmieni się nic..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kamilo67: Nie mówię że odpowiedzią na każdy problem jest terapia. To tylko przykład. Sądzę jednak że w przypadku problemów powinniśmy próbować je rozwiązać, czy to przez terapię, zmianę otoczenia, zachowań itp (tak wiem, osoby chore czy z jakiegoś powodu niezdolne do takich kroków nie mogą tego zrobić, żal mi ich).
  • Odpowiedz
@switcher20 po roku terapii gdzie #depresja zaczynałam bez pracy i chęci do życia, dziś mam pracę, ćwiczę, wróciłam do hobby, idę na studia od października. To pomaga o ile człowiek pracuje nad sobą, psycholog ma za zadanie pomóc spojrzeć na świat z innej perspektywy. Podczas tych rozmów dało mi dużo do myślenia skąd biorą się moje emocje, jak z nimi sobie radzić i jak pogodzić się z przeszłością. Terapia nie jest złotym
  • Odpowiedz
@switcher20 w takim razie pław się dalej w swoim sosie i płakusiaj jaki świat jest zły ;(((( Jedno zdanie i już wiadomo gdzie leży problem. Bo wiesz choroba nie wybiera i dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Ale bezpieczniej być ignorantem c'nie?
  • Odpowiedz