Wpis z mikrobloga

Mireczki, jest sprawa.

TLDR: ciotka mieszkająca w mieszkaniu babci cudem odziedziczyła mieszkanie i nie odbiera pism sądowych od komornika. Co robić?

--

Pełna wersja: moja ciotka zamieszkała u babci w całkiem atrakcyjnym mieszkaniu w mieście wojewódzkim. Po śmierci babci okazało się, że mieszkanie zapisane zostało na ciotkę (co nie może być prawdą - babcię znam dobrze, to jest po prostu niemożliwe). W każdym razie ciotka stwierdziła, że babcia przed śmiercią napisała odręczny testament, ale testamentu pokazać nigdy nie chciała. No pal licho - nawet jak dostała chatę, to mi się będzie należał zachówek. Ale żeby dostać zachówek, musiałaby się odbyć sprawa w sądzie. I tutaj jest problem.

Ciotka nie odbiera pism z sądu.

Wysłałem więc komornika, dopłaciłem 40 złotych za "zaawansowane czynności", czyli sprawdzenie po Urzędach gdzie mieszka i komornik zwrócił pismo, że nie zastał ciotki, że dla ZUS i US faktycznie chata, w której się rozlokowała, ma jej adres korespondencyjny, ale sąsiadka nie wie kto tam mieszka. Komornik zwrócił mi pisma, które miał jej dostarczyć. Sąd sprawę umorzy.

No i teraz pytanie: czy mógłby mi ktoś doradzić co powinienem teraz zrobić? Ciotka na 100% mieszka pod tym adresem, a to jej niepierwsze zatargi z prawem. Chata jest warta sporo, nie chciałbym najzwyczajniej w świecie tego odpuścić.

Z góry dzięki za info!

#wykopcsi
#prawo
#pomocy
#prawnik
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JaWykopie: jest taki trik, że wysyła się jakąś skromna kwotę przekazu pieniężnego na dany adres. 10 zł czy coś. Ludzie na ogół odbierają, a jest to dla sądu całkiem dobrym dowodem, że ktoś tam zamieszkuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wracając do komornika i doreczenia, wysyłasz do sądu przesyłkę, wraz z pismem komornika dotyczącym ustalenia adresu/adresów uczestnika. Sąd stosownie do okoliczności, jeżeli jest nowy to prześle na nowy
@JaWykopie: mozesz zrobic wszystko nawet nagrac film jak ci otworzy drzwi. Czy jak ktos wyzej napisal wyslac przekaz. Mozesz tez do komornika zlozyc wniosek o ustalenie adresu i jak ci odpisal ze dla urzędów tam mieszka to zlozyc to do sądu jako dowód jej adresu zamieszkania i procedowanie sprawy dalej.