Wpis z mikrobloga

Jaki motocykl 125 cc do nauki dla osoby 172 cm?
Zależy mi żeby był stosunkowo niski, lekki i miał wskaźnik bieżącego biegu.
Myślałem nad nowym tańczym chińczykiem, ponieważ nie znam nikogo kto zna się na motocyklach i doradziłby mi z zakupem i serwisowaniem używanego.
Cena tak do 12k.
Z wyglądu nie podobają mi się te wyglądające na nowoczesne ani na ciężkie choppery/cruisery.

Barton Cafe Racer 125 - z wyglądu podobał mi się najbardziej, ale od 2 lat nie jest w produkcji
Romet SCMB 125 - nie ma stojaka (tylko podnóżek)
Romet K125 Fi - przeciętny wygląd, ale poza tym wydaje się mi się ok

#125cc #motocykle125 #motocykle
  • 6
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: romety/bartony/junaki oprócz tych "sportowych" nie różnią się pomiędzy sobą jeśli chodzi o silniki, zawieszenie i hamulce, tak naprawdę to co wymieniłeś to jest to samo w innej obudowie, takie samo w serwisie i użytkowaniu. przede wszystkim sprawdź sobie czy jesteś w stanie wygodnie siedzieć na danym moto, bo mnie mimo podobnego wzrostu non stop bolały plecy od garbienia się na junaku 122 (bliźniacze do tych powyżej).
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: nie bierz żadnych Rometów.
Kupiłem z ich sklepu. Zapomnieli wysłać dokumentów rejestracyjnych.
Infolinia nie odbiera.
Dali mi listę punktów serwisowych obdzwonilem wszystkie 5 w moim mieście-żaden nie działał.
A akurat miałem zrobić przegląd gwarancyjny.
I jeszcze mi zgasł. Żadnej instrukcji online. Każdy mechanik w okolicy, mówi, że tego nie tyka, „bo to Romet”
Że ich strona mi średnio działała na komórce to chciałem zadzwonic i zapytać o najbliższy serwis, ale
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: Jeździłem dobre parę lat temu, wówczas już 8 letnim k125. Jeździłem 4 lata. Nie zepsuło się w nim dosłownie nic, bo właściwie silnikowo nie ma się tam co zepsuć. Jeżeli chodzi o eksploatację, również nic się nie spieprzyło. Jeżeli chodzi o nowe romety/bartony/junaki to nie wiem, nie wypowiem się jak to wygląda w dłuższej eksploatacji. Na Twoim miejscu kupiłbym używany motocykl od 1go właściciela. Prawdopodobnie wady wieku dziecięcego, czyli rozkręcające
  • Odpowiedz