Wpis z mikrobloga

Przez jakiś czas nie oglądałem kanału Sasha The Owner, ale niedawno ponownie na niego trafiłem. Gościu nagrał film, w którym mówi ile zarabia z youtuba, współprac i innych biznesów. Ogólnie to zaciekawiło mnie to. Na przykładzie tego typka który zarabia ok 30-40k miesięcznie a kanał ma tylko 239tys subów można wywnioskować, że ekipowicze muszą mieć zdecydowanie większe zarobki, ponieważ mają większe kanały, większe wyświetlenia, content dla kidosów a nie motoryzacyjny i są mega rozpoznawalni. Ten ziomek Sasha uświadomił mi, że ekipowicze (poza Frizem i Werą) mają ogromne dochody z wyświetleń, współprac na yt plus osobno na ig, tiktoku, dodatkowo mogą mieć jakieś swoje biznesy o których nie mówią bo w sumie po co, Kasia ma jeszcze swoje ciuchy, Nowciu ciuchy plus jest fotografem ale to jego główne zajęcie a yt to dodatek a Mini Majk i Tromba mają kasę za walki. Podsumowując to jak taki zwykły ziomek Sasha, który jakoś szczególnie nie jest rozpoznawalny w PL, nikt o nim nie pisze, nie mówi a zarabia dość spore pieniądze to ekipowicze siłą rzeczy muszą zarabiać zdecydowanie więcej od niego. Myślę że spokojnie 50-100k są w stanie wyciągnąć miesięcznie ze wszystkich rzeczy - youtube, współprace, ig, tiktok itp. Nawet kiedy ich zasięgi spadną dalej będą mieć grupę ludzi którzy będą ich oglądać a tym samym oni będą zarabiać. Raczej nie ma mowy aby ktokolwiek wrócił do normalnej pracy, musiałby chyba całkowicie usunąć wszystkie media społecznościowe plus youtuba.
#friz
  • 22
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bunsen: wczoraj liczyłem i tak na 99% Krzychu ostatnio miał około 25k z yt przy 3.6mln wyświetleń w miesiącu ale pamiętaj o kosztach podatkach i % do Friza
  • Odpowiedz
@Bunsen: ogarniasz, że ten cały sasha to zawód syn i hajs ma od starych, a yt dla niego to zaspokajanie potrzeby atencji?

no, chyba że wierzysz, że te wszystkie jego samochody to jego ciężka praca, a nie jego starych xD
  • Odpowiedz
@Bunsen: jeśli ekipowicze nie kłamali, to tam nikt oprócz wersow, friza i tromby gdy nagrywał nie zbliżał się do 100k miesięcznie. A sądzę, że 50k na czysto to też było dla nich wyzwanie
  • Odpowiedz
Sasha stwierdził na filmie że 30-40k spokojnie mu starcza na życie, leasingi, projekty i różne inwestycje więc ekipowicze spokojnie by mogli sobie za taką kasę żyć. Szczerze to nie mam pojęcia kim są rodzice Sashy bo nigdy nie mówił chyba nawet, że ma kasę czy pochodzi z bogatego domu. Może faktycznie coś w tym jest albo ciśnie beke jak Budda że jest bananowym dzieckiem a to tylko dlatego żeby ukryć prawdziwe dochody
  • Odpowiedz
@yahoomlody: Ale czemu zawsze tak jest, że jak komuś się w życiu wiedzie (z YouTube) to każdy wykopek pisze, że Oskarek deweloperski, zawód syn itp.? Przecież sam Sasha powiedział wprost kiedy zaczynał na YT, że ma swój własny biznes, a YT traktuje jako sprawę drugorzędną, a nie piorytet. Zresztą nie trzeba niewiadomo jak się wyślić by znaleźć informacje w necie o nim i czym chłop się zajmował/zajmuje ;)

@Bunsen: Co
  • Odpowiedz
@danoneek: no to mnie olśnij, jestem głupim wykopkiem, na czym on się tak dorobił? skoro mówisz, że zaczynał na YT wszystko, to jak zaczynając na YT zaczął od pokazywania sportowych aut?
  • Odpowiedz
content dla kidosów a nie motoryzacyjny


@Bunsen: Przecież to działa na minus. U niego mogą reklamować się firmy ubezpieczeniowe, samochodowe itd. A reklamy dla dzieci mają mniejsze stawki
  • Odpowiedz
@Bunsen: wersow mówiła kiedyś w Q&A, że z samych reklam na YT ma średnio 50K miesięcznie. Myślę, że z innymi socialami i współpracami na YT to ma na luzie te 100K nawet bez jej sklepu.
  • Odpowiedz
@Bunsen: content dla kidosow ma paradoksoalnie mniej siana, bo kidosy maja duzo czasu, a mało siana, wiec reklamy z wyświetleń maja niższe stawki, maj wyższe stawki maja filmy specjalistyczne. Pozwalające dotrzeć do wyspecjalizowanych branż.
  • Odpowiedz
@danoneek: Ale o co Ci chodzi z KRS? Chłopak jest ustawiony od samego początku przez rodziców (nie jest to wielka tajemnica, chłopak jest z małego miasta) , a to że wykorzystał to do zbudowania własnego biznesu to już inna bajka. Chodzi o to, że bez ryzyka na spokojnie gotówką robi interes, a 90% społeczeństwa nigdy takiej szansy nie bedzie mialo
  • Odpowiedz
@cbearx: Każda inwestycja to ryzyko niepowodzenia. Nie będzie miało, tylko, że z tych pozostałych 10% jakieś 9% to zawód: syn, gość dostał kasę, zainwestował i robi pieniądz, ale i tak wykopek powiem, że ma dzianych rodziców i to żaden wyczyn XD A gość doskonale wiedział jak się robi pieniądz. Co z tego, że dostał siano. Bizens to biznes. Wkładasz kase - wyciagasz kasę.
  • Odpowiedz