Wpis z mikrobloga

Cześć,
w domu jednorodzinnym mam internet od #orange do 80mb/s z routerem #livebox 2.0 (sam internet, bez TV). Zasięg routera jest beznadziejny, nawet na jednym piętrze nie odbiera wszędzie zasięg. Zasięg chcę rozszerzyć o parter.
Jakie są najlepsze rozwiązania?
1. Zakup routera np. Archer C6 i ustawienie go jako główny router, natomiast Livebox jako access point - połączenie między nimi poprzez kabel LAN RJ45.
2. Zakup access pointu,
3. Zakup Liveplug HD (Orange),

Najbardziej skłaniam się do rozwiązania numer 1. Tylko chcę, żeby nowy router był jako główny, z którego ja będę głównie korzystał. Co musi mieć router, żeby to działało? Czy jest to możliwe do wykonania, wg schematu w załączniku.

#internet #elektronika #neostrada #router #wifi #kiciochpyta
zoonk - Cześć,
w domu jednorodzinnym mam internet od #orange do 80mb/s z routerem #l...

źródło: comment_1661683344jlFs1f5PPhVjxKzrlyvXRq.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Co musi mieć router, żeby to działało?


@zoonk: Wbudowany modem vdsl. Totalnie bez sensu. kup dowolny accespoint nawet stary zabytek z trybem N bo do 80M tyle wystarczy, połącz go ethernetem z liveboxem postaw tam gdzie kończy się zasięg liveboxa i tyle.
  • Odpowiedz
Tylko chcę, żeby nowy router był jako główny, z którego ja będę głównie korzystał. Co musi mieć router, żeby to działało? Czy jest to możliwe do wykonania, wg schematu w załączniku.


@zoonk: Orange na to nie pozwala.
  • Odpowiedz
Orange na to nie pozwala.


@L3gion: Tylko w przypadku usług dla biznesu gdzie dostajesz skonfigurowany sprzęt i nie dostajesz loginu i hasła ppp. W przypadku neostrady po adsl/vdsl możesz se podpinać co chcesz, login i hasło dostajesz na umowie. Tylko kupowanie teraz sprzętu z modemem vdsl jest totalnie bez sensu.
  • Odpowiedz
@dktr: tylko, że ten Livebox doprowadza mnie do szaleństwa, wiesza się, gubi często zasięg lub maksymalnie spowalnia nawet w tym samym pomieszczeniu. Przez kabel jest ok, więc Orange nie chce mi wymienić routera.
@darek-jg: Zgadza się, moja pomyłka. z puszki idzie kabel RJ-11, także będę miał mniejszy wybór routerów.

Myślałem, że jak podłączę inny, lepszy router to będę miał stabilniejsze łącze.
  • Odpowiedz
Przez kabel jest ok

@zoonk: Więc wyłącz #!$%@? całkiem radio wifi w liveboxie i podłącz swój dowolny AP ethernetem do liveboxa. Szkoda kasy na nowy sprzęt z modemem vdsl.
  • Odpowiedz
także będę miał mniejszy wybór routerów


@zoonk: i na dodatek annex A i B też zmniejszą ofertę, poza tym nie będziesz mógł zalogować na dwóch routerach jednocześnie, jeden musisz mieć główny a z niego udostępnić na kolejny co chyba zmusi cię do zakupu dwóch ruterów bo ten drugi będzie musiał mieć wejście rj-45
  • Odpowiedz
@darek-jg: Annexy to nie problem od dawna jest to dzielone na regiony i nie kupisz niewłaściwego u nas, tyle że ogólnie jest bardzo mały wybór sprzętu z vdslem, a te od sagecoma wbudowane w liveboxy mają bardzo dobre parametry i wyciągają dużo z kiepskiej linii. W jednej lokalizacji livebox synchronizował się na okrągłe 80M a tplinkowy VR2100 ledwo 55M wykręcał. No i wiadomo że nie można na jednej miedzianej linii podłączyć
  • Odpowiedz
@dktr: @darek-jg: czyli najkorzystniejsze rozwiązanie jest takie, żeby ten livebox przenieść na dół (spróbuję go może lepiej skonfigurować lub namówić Orange na wymianę). z livebox pociągnąć kabel RJ-45 na górę do AP np. TP-Link TL-WA850RE. Na dole wifi potrzebuję tak naprawdę tylko w jednym pomieszczeniu, więc może ten Livebox jakoś by dał radę.
  • Odpowiedz
TL-WA850RE


@zoonk: Wszystko tylko nie to, po dwóch latach w każdym spuchły kondensatory, weź cokolwiek z zewnętrznym zasilaczem np TP-LINK N300.
  • Odpowiedz
@dktr: Ok, dzięki wielkie, będę próbować za jakiś czas. Dostanę od rodziny za darmo sprawny Netgear R6220 i ten TP-Link TL-WA850RE, więc będę kombinować. może wcale się uda ustawić jako repeater, w co wątpię.
  • Odpowiedz