Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mam w ogródku dynię hokkaido, kilka krzaczków z nasion ze sklepu, a kilka z nasion które dostałem od kogoś. Wyglądają niemal identycznie, niedawno robiłem zupę z dyni i te ze sklepowych nasion bardzo ładnie pachną dynia, natomiast te z nasion które dostałem pachną... ogórkiem xD
Poważnie, nie mają wcale zapachu dyni, pachną surowym ogórkiem. Dziwna sprawa
#ogrodnictwo #ogrod #dynie #rosliny #gotujzwykopem
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ciasteczkowy_otwur: jest takie coś? W google pokazuje mi tylko podrabiane arbuzy skrzyżowane z dynią, ale ta moja dynia nie wyglądała wcale jak arbuz, wyglądała jak normalna dynia hokkaido, mam nawet zdjęcie jak ją kroiłem

@rowerbicycle123: gleba taka średnia, niezbyt dobra, mocno zbita. Wcześniej przez wiele lat tylko chwasty w tym miejscu rosły. Z nawozów to dałem tylko trochę kompostu przed sianiem dyni, o dziwo urosły wielkie krzaki z całkiem dużymi
Pobierz HumanBeing - @ciasteczkowy_otwur: jest takie coś? W google pokazuje mi tylko podrabia...
źródło: comment_16616493981sV57kH264tdAHrsabZvPx.jpg
@HumanBeing: może nasiona były złe, może tory były złe, ale przede wszystkim to dynia hokkaido wysiana z nasion z dyni kupionej ze sklepu będzie praktycznie taka sama. Może te nasiona to już była jakaś mieszkanka.
Najważniejsze to gdy się już posieje tą dynię to żeby wszystkie inne dyniowate czyli ogórki, melony, arbuzy i inne dynie posadzić 20 - 30 metrów dalej bo się strasznie przepyla. U mnie porosły po 10 kg,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hitherto: @Qullion: @Niewiemja:
Zaraz obok dyni hokkaido mam arbuzy, melony, dynie olbrzymią, a jakieś 20 metrów dalej rosną jeszcze cukinię i ogórki. Z tego co czytałem to mimo że wszystkie te rośliny są z jednej rodziny dyniowatych, to dynia może krzyżować się tylko z cukinią, inne rośliny są zbyt różne genetycznie. Dodatkowo krzyżowanie wpływa tylko na nasiona i przyszłe pokolenia roślin, nie wpływa na aktualne owoce. Czyli prawdopodobnie te