Wpis z mikrobloga

Nosił ktoś z was nakładki z Invisalign, zakończył leczenie i mógłby się podzielić opinią/efektami? Z tego co znajduję na necie to moim zdaniem efekty w porownaniu do tradycyjnego leczenia są słabe (przynajmniej te zdjęcia co ja znajduję), z drugiej str. jedna koleżanka zaczęła takie leczenie i pokazywała efekty, to efekt był "wow", na prawdę w krótkim czasie osiągnęła dużą różnicę. Inna koleżanka, która miała tylko leciutko zęby pokrzywione to tak, jej to wyprostowało, ale to przypadek bez wad zgryzu itd. jakie macie opinie?
Przy okazji możecie polecać ortodontów - jeśli zakończyliście leczenie w #krakow ? #invisalign #ortodoncja #ortodonta
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@little_muffin: gratuluję bordo.
A co do tematu syn chodzi do ortodontici koło galerii Kazimierz bo kuzyn dentysta polecił i sam tam chodzi ze swoimi dziećmi.

A co do efektów leczenia.
Mój syn miał plan leczenia taki że najpierw górny łuk.
Potem chowamy zamki do szuflady a potem dolny łuk.
Ale jak przyszło co do czego to okazało się że urósł tak szybko że nosi teraz oba.

Jak mi powiedział kiedyś kuzyn.
@Sl_w_k_1: no ja mam poważniejsze problemy, ale ona też miała jakiś rodzaj wady zgryzu, stąd moje pytanie - ponieważ zakładam, że nie przy każdej wadzie takie rozwiązanie jest stosowane. Co do syna to polecam po zakończeniu leczenia też regularne wizyty, bo ząbki się niestety przesuwają całe życie :/ po 25 r.z. trochę mniej, ale jednak. Ja juz mialam wlasnie aparaty za mlodu, ale efekt sie poszedl walic z czasem.
Poza tym
@Sl_w_k_1: nie no nie straszę, też właśnie miałam aparat w takim wieku, zakończyłam leczenie koło 14. Ogólnie on dostanie do noszenia aparat retencyjny po zakończeniu leczenia - będzie go musiał nosić przez rok plus minus, ale i tak bym kontrolowała sytuacje, szczęka mu jeszcze pewnie urośnie od tego wieku, więc z tym aparatem retencyjnym to też nic nie da na dłuższą metę, bo musiałby co jakiś czas wymieniać na nowy, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sl_w_k_1: mirabelka @little_muffin słusznie prawi, też miałam aparat stały w wieku nastoletnim i niestety po 30 zęby zaczęły się odprostowywać (przez ósemki i porzucenie nakładki ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Z perspektywy czasu żałuję, że miałam założony aparat jako nastolatka, wolałabym to zrobić później, kiedy już nic nie wyrasta i się nie przemieszcza. Jak się zacznie grzebać w zębach ortodontycznie, to to jest studnia bez dna i zabawa
@little_muffin:

Nosił ktoś z was nakładki z Invisalign, zakończył leczenie i mógłby się podzielić opinią/efektami? Z tego co znajduję na necie to moim zdaniem efekty w porownaniu do tradycyjnego leczenia są słabe (przynajmniej te zdjęcia co ja znajduję)


Tak z ciekawości - po czym poznajesz jakie są efekty, jak wygląda kwestia zgryzu i okluzji po leczeniu, skąd znasz dokładną sytuację wyjściową i dokładny przebieg leczenia? ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkrytyZolw: xD dobrze prawi, nie znasz mojej historii ortodontycznej, a przecież każda sytuacja jest inna. Wyczuwam wszystkowiedzącego ortodontę, który nie lubi, kiedy praktyka nie zgadza się z teorią, ale za to lubi wyciągać pieniążki od klientów bo zawsze coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ksanthippe: to słabo wyczuwasz, bo nie jestem ortodontą xD po prostu prezentujesz bardzo powszechny schemat osób leczonych w dzieciństwie, które przychodzą i mówią: mogłem nosić ten aparat, ale byłem głupi/mogłem usunąć te ósemki jak mi to zalecali, ale się bałem lub po prostu olałem.

Nie mierz wszystkich swoich miarą, to Ty jesteś najwyraźniej pazerną hieną xD Ja od 3 lat pomagam mirkom za darmo, bo lubię pomagać i widzę jak ogromne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkrytyZolw: spory wysryw jak na bezpodstawne zarzuty xD bardzo kulturalnie, a skoro nie jesteś ortodontą to twoje spostrzeżenia są tyle samo warte co każdego, kto miał z tym do czynienia. Nie miałam zalecenia wycinania ósemek i nadal nie mam. Miałam za to powiedziane, jak napisałeś: wada wyleczona w dzieciństwie nie będzie dawała nawrotu po końcu okresu wzrostu jeśli do tej pory będzie retainer. I tak nie było ( ͡° ͜
@ksanthippe: Ja cię jedynie uświadamiam z kim rozmawiasz, bo zakładam jednak, że większość mirków mnie nie kojarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) No nie, bo to że nie jest ortodontą, nie oznacza, że nie mam podstawowej wiedzy ortodontycznej i nie spotykam takich pacjentów każdego jednego dnia.

Zapomniałeś jeszcze o ósemkach, o których sam wspomniałeś, zatem jak widać mam rację. Ale okej, możesz dalej palić głupa xD
@SkrytyZolw: no po prostu mam porownanie do stalego aparatu jaki nosilam i jak zajebiscie proste i bez szpar byly zeby po sciagnieciu, a to co widze po nakladkach w necie nie daje takiego mega efektu. Widzialam u kilku youtuberow np. i efekt byl meh. Jestem strasznie pedantyczna musze dodac xD i po prostu oczekuje jakies niesamowitej rownosci ;) ale skonsultuje po prostu z ortodonta czy u mnie taka opcja ma sens