Wpis z mikrobloga

  • 816
Już mnie #!$%@?ą te przepisiary. Ile ma pojemności szklanka? Jaka mąką? Ile to szczypta? Jak wygląda średnie jajco? Nosz kurba, z racji harmonogramu pracy mojej różowej, to ja jestem kucharzem w naszym związku. Chłop, jak daje przepis, to jak komendant na własnym posterunku. 600 gramów mąki tipo dopio zero, możesz używać też 550, ale najlepiej bierz włoską Caputo, ale z Divella Rimacinata też Ci wyjdzie. Jeżeli na chacie masz 25 stopni to daj 1.5g drożdży, jak bliżej 30, to używaj 1 gram drożdży. 15 GRAMÓW soli, 375 GRAMÓW wody 12 gramów oliwy. I nie dodawaj mąki w trakcie wyrabiania ciasta, bo jest dobre i takie ma być. Tymczasem baby picrel. TCZY DUŻE SZKLANKI MONKI, mała szklaneczka wody, tak trochę tylko oliwy. Jezus, no nie wytrzymam zaraz.
#rozowepaski #gotujzwykopem
Krachu - Już mnie #!$%@?ą te przepisiary. Ile ma pojemności szklanka? Jaka mąką? Ile ...

źródło: comment_16615315825QY6mGJGC4N6zyo8JoAubx.jpg

Pobierz
  • 269
  • Odpowiedz
via Android
  • 597
@moll a no i tak po sam rant sypać? Ubijać? Czy tak trochę luzu zostawić jednak? Sory za spam, ale serio mnie to odpala. W kuchni chodzi o standaryzację i powtarzalność.
  • Odpowiedz
@Krachu: 250 to zwykła, przezroczysta szklanka. kubek ma zazwyczaj 330. mąka? zależy do czego. do pizzy tylko 00, do reszty typ 500 powinien dać radę. olej jaki chcesz, rzepakowy da radę. łyżki bez czuba. ciasto wyrabiaj aż będzie dobra konsystencja. nie trzymaj się sztywno przepisu, rób na oko (póki będzie dobre) gdy już się wprawisz.
  • Odpowiedz
@moll: No właśnie... nie.
Szklanka to praktycznie co kraj to inna pojemność.
I to tak od 200-280ml.
Więc później jak robisz zagraniczne przepisy, to gówno z nich wychodzi.
Albo co gorsza, jakiś ćwok przetłumaczy tylko przepis z np. japońskiej książki (mają szklankę jako 200ml) i go udostępni po polsku, bez brania pod uwagę innych objętości - wlewasz 250 i ola boga, czemu znowu nie wyszło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krachu: właśnie dlatego lubię przepisy w termomiksie. Jak na sypiesz co do grama to konsystencja wychodzi idealna.
  • Odpowiedz
a ile ma moja szklanka? Bo mam 3 różne rodzaje. Kurde moze wyceluję pół kufla od piwa 500 ml

@Krachu: i nie będzie to miało absolutnie żadnego złego wpływu na ciasto, jeżeli przez cały przepis będziesz używał tej samej szklanki ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Krachu: też ostatnio robiłam naleśniki i trafiłam na przepis ani ;) I masz 100% racji, mam wagę, mam miarki i zdecydowanie wolę jak jest podane w dkg/ml. Dlatego też co ciekawsze przepisy mam zapisane i opisane w gramaturach nie szklankach.
  • Odpowiedz
Jeżeli na chacie masz 25 stopni to daj 1.5g drożdży, jak bliżej 30, to używaj 1 gram drożdży.


@Krachu: oj jak potrafię przeliczyć szklankę czy tsp i tbsp na ml to jak mnie najbardziej #!$%@? zostawić w temperaturze pokojowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale w grudniu? W czerwcu? Z włączoną klimą? Kaloryferem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co jak ja jestem facetem
  • Odpowiedz