Wpis z mikrobloga

@xaliemorph: Nie mam starlinka ale na reddit jest coś takiego:

80-150 watts actual, average 89 watts measured over last week. This is without the Starlink router. Some depends on temperature, if snowmelt mode is activated. It's 802.3bt Type 4 for those playing along at home. SpaceX designed the power supply to independently power each wire pair with its own supply (56V @ 1.6A x2), allowing them to do 90 watts on
@devones: Ale to blisko limitu specyfikacji a skoro blisko limitu to powinno zadziałać ale niekoniecznie musi. Np. kabel słabej jakości może już sprawiać problem. Ale im krótszy kabel tym będzie lepiej.

https://community.fs.com/blog/understanding-poe-standards-and-poe-wattage.html

@zadunkuje_nad_toba: PS. A w razie czego nie możesz położyć na nowo kabla lepszej jakości? Tzn. gdyby ten jednak nie dał rady, jeszcze nie na zapas. Tzn. czy kabel jest w kanale, szachcie czy gdzieś zaklepany pod ścianą. Oczywiście
Ale to blisko limitu specyfikacji a skoro blisko limitu to powinno zadziałać ale niekoniecznie musi. Np. kabel słabej jakości może już sprawiać problem. Ale im krótszy kabel tym będzie lepiej.


@xaliemorph: Tutaj zdecydowanie masz rację. Największy pobór na PoE końcowego punktu to u mnie była bardzo duża kamera ptz w specyfikacji pobiera maksymalnie 42.9W i już do tego były zainstalowane bardzo drogie kable wysokiej jakości i o wyższej kategorii. Zdecydowanie mimo
Największy pobór na PoE końcowego punktu to u mnie była bardzo duża kamera ptz w specyfikacji pobiera maksymalnie 42.9W i już do tego były zainstalowane bardzo drogie kable wysokiej jakości i o wyższej kategorii.


@devones: Tylko to z pewnością jest najczęściej stosowane 802.3bt type 3, więc tylko na dwóch parach jest zasilanie.
Pchałem blisko 100W w gównianym kablu kat. 5 i cóż no, trochę się grzał, ale w granicach normy, nie