Wpis z mikrobloga

Wpis kierowany do Mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Jeżeli nie chcesz widzieć takich wpisów w przyszłości dodaj ten tag na swoją czarną listę a jeżeli chcesz być na bieżąco to dodaj go to obserwowanych ()
..............................................................................................................................

Zdrapkowe Mirki,

Ostatnimi czasy dostałem kilka wiadomości z pytaniem "Panie @Nutaharion, czy będzie mapa z dostępnością zdrapki 'Dolary Diamenty [574]'?".
Odpowiedź brzmi: "nie wiem ale raczej nie".

Wyjaśnienie:
Zgadzam się, że zdrapka 'Dolary Diamenty [574]' jest obecnie bardzo gorącym kąskiem do drapania i sam kupiłbym kilka sztuk jakbym tylko wiedział gdzie ale niestety "współpraca" z Lotto wiedzie ostatnio bardzo wyboistymi drogami.

Po ostatnim polowaniu na czerwoną "Mega Pensję" dostałem email z Centrali Totalizatora Sportowego w którym zostałem poinformowany że moja działalność jest oceniana negatywnie i naraża Totalizatora Sportowego na "zbyt duże ryzyko wizerunkowe na styku klient i sprzedawca".

Przyznam się że troszkę mnie ta wiadomość podłamała i po prostu opadły mi ręce (°°

Jakbym był loteryjnym prywaciarzem i ktoś taki jak ja robiłby mi za darmo takie wpisy jakie ja robię tutaj to bym go na rękach nosił.

Z tego powodu wydaje mi się, że przez jakiś czas jakakolwiek bardziej wymagająca pomoc w temacie zdrapek będzie niemożliwa bo "góra" również przestała chcieć w tym temacie współpracować. Mogę pisać o tym jaka zdrapka jest obecnie najlepsza do większych zakupów ale na pewno nie doradzę gdzie ich szukać bo większości takich informacji po prostu już nie otrzymam.

Oczywiście strona www.JakaZdrapka.pl będzie cały czas prowadzona dalej i w miarę możliwości aktualizowana.

Tyle na temat zdrapek, teraz jeszcze krótko o #eurojackpot

Tylko dzisiaj, 26 sierpnia, obowiązuje promocja: "Wydaj minimum 50 zł na Eurojackpota a zwrócimy Ci 13 zł!". Promocja ta obowiązuje TYLKO online i jest jednorazowa. [[REGULAMIN]](https://oferta.lotto.pl/bonus-ej)

Wydaje mi się, że promocja jest naprawdę fajna i warto z niej skorzystać bo jakby nie patrzeć jest to 1 zakład gratis ( ͜͡ʖ ͡€)

Moje propozycje to:
- 4 kupony po 12,50 zł lub
- 1 kupon systemowy 5 z 50 + 4 z 12 za cenę 75 zł lub
- 1 kupon systemowy 6 z 50 + 2 z 12 za cenę 75 zł

Czemu kupony systemowe?
Często ktoś pisze że trafił 2 liczby z 50 ale zabrakło mu tej jednej w tej drugiej puli, albo że trafił 2 kule z drugiej puli ale nie udało mu się trafić żadnej z tej pierwszej. Zakłady systemowe właśnie takie problemy rozwiązują. Rozpisują tak naprawdę zakład na większą ilość zakładów podstawowych. Z matematycznego punktu widzenia absolutnie nic się nie zmienia. Np. zakład systemowy 5 z 50 + 4 z 12 to tak naprawdę 6 zakładów prostych:
zakład 1 - 5 z 50 + 1 liczba z 12 + 2 liczba z 12
zakład 2 - 5 z 50 + 1 liczba z 12 + 3 liczba z 12
zakład 3 - 5 z 50 + 1 liczba z 12 + 4 liczba z 12
zakład 4 - 5 z 50 + 2 liczba z 12 + 3 liczba z 12
zakład 5 - 5 z 50 + 2 liczba z 12 + 4 liczba z 12
zakład 6 - 5 z 50 + 3 liczba z 12 + 4 liczba z 12

Tak więc jeżeli tylko uda nam się trafić 2 liczby ze zbioru podstawowego to mając obstawione 4 liczby z drugiego zbioru mamy wyższe szanse że liczba z drugiego zbioru też nam siądzie i da wygraną.
Oczywiście jak nie trafimy żadnej liczby ze zbioru 50 to nasz kupon z systemem na 4 liczby z 12 można wywalić do kosza bo nawet trafiając 2 liczby z tego drugiego zbioru nic nam się nie należy. Coś za coś.
Zakłady systemowe mają też to do siebie że w przypadku dużej dawki szczęścia potrafią o sporo zwiększyć wygraną. Przy trafieniu 2 liczb ze zbioru 50 i 2 liczb (np. 1 i 2) ze zbioru 12 z wyżej rozpisanego zestawu siądzie zakład 1, 2, 3, 4 i 5 (tylko zakład 6 "nie wejdzie").

Ale przypominam: zakład systemowy nie zmienia zasad matematyki. To nie jest jakaś promocja która się bardziej opłaca. To po prostu zwiększanie szansy tylko jeżeli już jakieś konkretne liczby padną. To coś w stylu: nawet jak pęknie mi opona w trasie to w bagażniku mam zapasową. Jeżeli nie pęknie to ta w bagażniku na nic się nie przyda. Można powiedzieć że identycznie jest w zakładach systemowych. W nieskończonej perspektywie nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy zagracie 6 różnych kuponów za 12,50 zł każdy czy jakiś system za 75 zł.

Opisałem ten przykład ponieważ ludzie byli zdziwieni (nawet dzisiaj na Mikroblogu) i szukali spisku bo w w jednej i tej samej kolekturze w #bytom padły: 3 wygrane II stopnia, 3 wygrane III stopnia, 15 wygranych V stopnia oraz 15 wygranych VII stopnia. Nie ma tutaj żadnego spisku. Jest czysta matematyka + duża dawka szczęścia.
Wszystko właśnie dlatego że gracz zagrał zakładem systemowym 6 z 50 liczb i 4 z 12 liczb (zamiast 5 z 50 i 2 z 12). Gdyby puścił normalny kupon to w najlepszym wypadku wygrałby 3 889 485 zł. Dzięki zagraniu systemem zwiększył wygraną do 5 226 909,90 zł ( ͜͡ʖ ͡€). Oczywiście zamiast 12,50 zł za kupon zapłacił 450 zł. To była cena zwiększenia wygranej o 1 337 424 zł. Tym razem się opłaciło ale ostrzegam: większość grających w ten sposób nie ma tego szczęścia ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Dlatego czasem puszczając kupon warto zastanowić się czy chcemy zagrać zakład prosty czy zakład systemowy. Zakład systemowy możecie puścić w: Mini Lotto, Lotto, Ekstra Pensji oraz właśnie w Eurojackpot. W lepszych kolekturach (m.in. kolektury własne, lepsze punkty Inmedio, zakłady bukmacherskie) kolektorzy powinni mieć takie ulotki z kosztem zakupu kuponu systemowego. Raczej nie liczyłbym na coś takiego np. w Żabkach czy na stacjach paliw - tam Lotto bardziej przeszkadza pracownikom i najchętniej by się go pozbyli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Takie tabele są też dostępne online:
- Mini Lotto - https://www.lotto.pl/mini-lotto/jak-grac#jak-grac-systemem
- Lotto - https://www.lotto.pl/lotto/jak-grac#jak-grac-systemem
- Ekstra Pensja - tylko opcja 2-3-4 liczby z 4, brak opcji dla zestawu podstawowego 35 kul - https://www.lotto.pl/ekstra-pensja/jak-grac#wiecej-o-zasadach-gry-w-ekstra-pensje
- Eurojackpot - https://www.lotto.pl/eurojackpot/jak-grac#jak-grac-systemem

To wszystko we wpisie na dzisiaj. Dajcie znać czy będziecie korzystać z promocji. Czy zdecydowaliście się na jakiś zakład systemowy czy może wolicie zakłady proste. W razie dodatkowych pytań służę pomocą.

Wszystkim grającym życzę powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

.............................................................................................................................

Jeżeli podoba Ci się to co robię to możesz postawić mi wirtualną kawę: https://buycoffee.to/jakazdrapka

"Ranking Zdrapkowy" dostępny online:
Wersja na komputery PC: https://jakazdrapka.pl/
Aplikacja na telefony z Androidem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TwojaStaraCompany.zdrapp
Nutaharion - Wpis kierowany do Mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Je...

źródło: comment_1661512942Uppmdb9t8isu9BdzKFshnh.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Robisz dobrą robotę, zdrapek nie kupuje lub bardzo rzadko, ale zawsze czytam Twoje wpisy ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Nutaharion Dobra robota i niezrozumiała postawa TS. Twoje wpisy kilkakrotnie namówiły mnie do kupienia zdrapek i to właśnie dzięki temu, że wiedziałem gdzie dostanę te najlepsze. W innym przypadku bym się nie ruszył żeby jechać i szukać.
  • Odpowiedz
@Nutaharion: a wgl totalizator który jest utrzymywany z moich pieniędzy ma wgl cokolwiek do gadania jeśli chodzi o prawo do informacji?

Spytaj tam o imię i nazwisko tego co to pisal

Albo Mirku wyślij nam gotowca. Jak napisze im maila 500 osób to się zdziwią
  • Odpowiedz
a wgl totalizator który jest utrzymywany z moich pieniędzy ma wgl cokolwiek do gadania jeśli chodzi o prawo do informacji?

Spytaj tam o imię i nazwisko tego co to pisal

Albo Mirku wyślij nam gotowca. Jak napisze im maila 500 osób to się zdziwią


@queuele: ciekawe pytanie z tym prawem do informacji. Zrobię jakiś research w weekend i zobaczę czy jest jakieś prawo do takich informacji ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Z matematycznego punktu widzenia absolutnie nic się nie zmienia. Np. zakład systemowy 5 z 50 + 4 z 12 to tak naprawdę 6 zakładów prostych


@Nutaharion: Ogólnie jest tak, że prawdopodobieństwo wygranej spada przy grze systemem, niż przy tylu samych zakładach prostych. Czym "wyższy" system, tym bardziej prawdopodobieństwo odjeżdża od tego przy zakładach prostych, z liczbami niepowiązanymi ze sobą w tak ścisły sposób jak to jest przy systemie. No ale jak
  • Odpowiedz
Lotto ostatnio w ogole zaczelo ostro pajacowac. Podczas rozmowy z zaprzyjaznionym kasjerem i zapytaniu czy posiada niechciane loteriady powiedzial ze juz nie moga rozdawac nie odebranych loteriad tylko musza je zniszczyc, taka informacje wyslal totalizator do kolektur w kraju. Chyba nie chca rozdawac pieniedzy....
  • Odpowiedz
@michal1080: Moze nie wszyscy stosuja sie do komunikatow TS? Nie wiem, ale sprzedawca powiedzial ze teraz wyswietla sie im informacja w terminalu zeby utylizowac nieodebrane kupony i ze nie moga ich zbierac. Chyba ze sam dla siebie kitra i takiego fejka mi wcisnal.
  • Odpowiedz