Wpis z mikrobloga

Sprzedawałem komputer przez #allegrolokalnie, wszystko poszło sprawnie i wysłałem sprzęt kurierem. Po odbiorze paczki kupujący pisze, że komputer dotarł uszkodzony. Ja jestem pewien, że przy wysyłaniu opisywanych uszkodzeń nie było, mam zreszta odpowiednie zdjęcia. Jak mogę poprowadzić sprawę tak, żeby nie stracić na tym? Sprzedawałem jako osoba fizyczna.

#allegro #sprzedaz
  • 9
@ffallen: nie wyłączyłem rękojmi, natomiast jak wysyłałem przedmiot wad fizycznych nie miał, mam zdjęcia. Kupujący nie spisał protokołu szkody z kurierem.
Kupujący może zażądać zwrotu pieniędzy i odesłać sprzęt z tytułu rękojmi. Może uważać, że zataiłeś wady co jednak nie miało miejsca. Czyli odrzucasz takie "zgłoszenie" i jedyne co on może zrobić to pozwać Cię do sądu. Jako, że masz dowody jesteś bezpieczny. Uznaniowo możesz ew. zgłosić sprawę do firmy kurierskiej niech sprawdzą co się stało. PS: To są uszkodzenie, które powodują, że komputer w ogóle nie działa czy np. otarcia, porysowania, wygięcie?
@ffallen: komputer powinien działać ale pewności nie mam, mowa jest o uszkodzeniach z zewnątrz oraz wypięciu jednego z podzespołów. Nie wiem czy ta część działa czy nie, natomiast wątpię że kupujący to sprawdził.
@Krion: Grzecznie odrzucasz zgłoszenie (możesz mu przesłać materiały na potwierdzenie) i jest po temacie. Tak jak mówię można zwrócić się do firmy kurierskiej niech sprawdzają. Po prostu Januszowi coś się nie spodobało i chce się wykręcić z z zakupu...