Wpis z mikrobloga

Mi tam się podoba wolniejsza rozgrywka. Archnemesis mogli by tylko troszkę przyciąć (co w sumie robią teraz) a tak to git. Liczę na to że PoE2 też będzie wolniejsze.

W sumie jedyne co chciałbym żeby się teraz zmieniło to trochę obniżona ilość grindu, bo mam wrażenie że jest wykalibrowana pod streamerów a nie pod zwykłych zjadaczy chleba którzy mają o wiele mniej czasu na grę.

A community, łącznie z tym wykopowym, zachowuje się jak dzieciarnia uzależniona od cukru gdy im zabrać cukierki. Panika, krzyki, groźby - ogólnie syndrom odstawienny. Jakieś teorie z dupy że Chris chce uwalić grę bo tak xD Wy nie dostrzegacie tych błędów poznawczych które mają miejsce? Zwalanie winy na najbardziej widoczną osobę (Chrisa) mimo, że od dawna wiadomo, że on w sumie nie bierze udziału w designowaniu gry - tym się głównie zajmuje Neon. Ale to Chris jest twarzą gry więc głuptaki z reddita sobie jego wybrali jako wroga, ustawili takiego słomianego chochoła z jego twarzą i teraz z nim walczą xD

Tak samo te teorie z dupy o obniżeniu dropów o tę magiczną liczbę - 90%. Ta liczba nigdzie nie była wspomniana, wymyślił ją Empyrian robiąc porównianie full party juiced mapek. Ale to dotyczyło wpływu magic find, a nie ogólnego drop rate. Ale #!$%@?, redditki dostały liczbę i teraz się odbija echem po całej komnacie, walić czy ma coś wspólnego z prawdą czy nie i skąd się w ogóle wzięła, byle wylać frustrację i elo pora na csa.

No i teoria z dupy o 90% poszła krok dalej czyli "hurr durr jak najpierw obniżyli o 90% (wymyślone) a teraz zwiększą o 25% to i tak będzie mała liczba bo tak mówi MATEMATYKA" i już #!$%@? z tym że nie ma żadnych podstaw żeby wnioskować że to w ten sposób jest ustawiane bo na bank nie istnieje jeden parameter "drop rate" który sobie obniżają o procenty xD no ale #!$%@?, to już zbyt skomplikowane mati, nie myśl tyle i łap za widły. Oczywiście pomijamy fakt że 90% jest wzięte z dupy więc cały argument się #!$%@? na ryj na samym starcie, ale kogo by to obchodziło jak można pokrzyczeć.

Czasem mam wrażenie że internet jest pełen debili. Jak z dzieciorami, trzeba przeczekać aż im się znudzą wrzaski

#pathofexile
  • 43
@Myzreal: Ja tam już od dawna mam #!$%@? na zdanie community i na streamerów, polecam ten stan. Randomy z neta nie powinny mieć wpływu na to, czy coś ci się będzie podobać, czy nie. Jak coś mi daje fun, to gram, jak nie, to nie gram.


@Myzreal: ja sie np zgadzam ze alchemy leci troche za malo, ze harvest to gówno.

Ale ogólnie jestem zadowolony. No moze tez stackowanie sie Nemesis + Metamorphow itp jest troche grozne xD

I np ograniczenie orbów w obiegu jest na plus, trzeba myslec, a nie farmic mapki brainlessowo i pozniej na koniec dnia isc w transakcje. Teraz warto umiec wykorzystac to co masz, a nie tylko wszystko sprzedawac.
@Myzreal: Taki wysryw a sam reprezentujesz potężny błąd poznawczy bo gra wcale nie jest wolniejsza, a wręcz przeciwnie, nerfy do global dropów (apropo, 90% to rzucona obrazowo wartość) forsują metę jeszcze szybszego mapowania z założeniem jak najszybszego przemielenia jak największej ilości mechanik ze stałymi dropami (legion, expedition, heist). Do tego sprawia, że mnóstwo mechanik jest po prostu nieopłacalnych i nie wartych dotykania, co z kolei ogranicza różnorodność gameplayu.

Co do zjebów
@CiaoBobrze aha, gra jest wolniejsza co FORSUJE graczy żeby robić mapki szybciej by utrzymać poziom zarobków. Bo nie można wolniej grać, wiadomo, poziom musi być utrzymany. Niezły fikoł
@Myzreal: wgl wydaje sie ze obecnie najwiekszy problem to wlasnie placzki xD bo oni chyba licza ze GGG kleknie przed nimi, skoro doladowanie pewnymi rzeczami sie "nie oplaca" to znaczy ze cena tych boosterow powinna spac

Ale nie, oni chca kupowac jak najdrozsze boostery i plakac ze im sie nie zwraca xD
@Myzreal: jestem takiego samego zdania, ludzie którzy grają nonstop w poe robiąc full juiced mapki płaczą, a jak wiadomo im tak czy siak wychodzi bardzo dobrze granie w poe, zawsze sobie poradzą - co mają powiedzieć noobki takie jak ja? ja bym prawie nie zorientował się że drop się zmniejszył gdyby nie płacz streamerów że się grać nie da xd
@NewBlueSky: xDDD No tak, bo na SSFie to TRZEBA grać wolno, jedyny rodzaj dobrej zabawy to granie na CZILKU. Masz #!$%@? tejki człowieku, ludzie bawią się w przeróżny sposób, ciebie zmiany w poe nie dotyczą, bo jesteś pajacem co przez tydzień wbija 75 level, więc nie ważne w jakim stanie będzie gra to i tak będziesz sobie powoli grał.

Podoba ci się twój playstyle? Super, dobrze dla ciebie, ale nie #!$%@?
@NewBlueSky: Gdzie ja ci powiedziałem jak trzeba grać? Cały czas mówię o tym, że chcę mieć wybór, że chcę mieć możliwości. To ty się zgadzasz z aktualną wizją GGG, że dobrze że zrobili te zmiany i ograniczyli opcje xDDD


@CiaoBobrze: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD okej trollu, dodaje cie na czarno, bo nie msaz nic do powiedzenia poza szczekaniem, a potem udawaniem, ze ty nic nie robisz.

Masz wybór, możesz nie grać, ez
Masz wybór, możesz nie grać, ez


@NewBlueSky: Czemu mam nie grać? Ja sobie świetnie radzę, atlas 115/115 i wszystkie invitationy w drugim dniu zrobione, postać z takim gearem jakiego ty przez całą ligę nie zobaczysz. Po prostu chcę mieć opcję ciekawszego gameplayu niż ten oferowany obecnie. ¯\_(ツ)_/¯