Wpis z mikrobloga

Wysyłać dziecko do publicznej podstawówki czy prywatnej? (Jeszcze nie w tym roku ale już myślę). Prywatna wiem że jest dobra, ale koszt 700 zł miesięcznie :/ Osobiście mam złe zdanie o polskim szkolnictwie (jak i o wszystkich instytucjach państwowych) więc trochę boję się wysyłać do publicznej. Może są tu osoby, które niedawno chodziły do podstawówki i mogłyby doradzić? Lub nauczyciele, rodzice dzieci. Bo ja chodziłem 20+ lat temu i od tamtej pory pewnie się co nieco zmieniło - pytanie czy na lepsze czy niekoniecznie? Dalej jest tak że banda głąbów skupia na sobie uwagę, nauczyciele zamiast uczyć to leczą swoje kompleksy, chodzą do pracy za karę, ciągły stres, nie obchodzi mnie kto zaczął, przeładowany program, myślenie o ocenach zamiast o rozwoju? Mam pomysł by wysłać do publicznej do klas 1-3 bo tam jest lajcik a potem pomyślimy czy zostaje dalej czy przenosimy do prywatnej. Choć nie wiem czy to dobry pomysł ze względu na relacje z równieśnikami.

#szkola #szkolapodstawowa #edukacjadomowa #homeschooling
  • 9
@niech_ktos:
Zależy, jaka szkoła publiczna, i jaka prywatna. O ile przeciętna szkoła prywatna będzie lepsza od przeciętnej publicznej, to bywają naprawdę niezłe szkoły publiczne, i słabiutkie szkoły prywatne.

Prywatna szkoła wcale nie oznacza gwarancji jakości.

Zwłaszcza, jeżeli te 700zł czesnego to dla ciebie naprawdę dużo - to może się okazać zły pomysł, bo to często jest dopiero początek opłat. Dodaj do tego obiady (praktycznie zawsze płatne oddzielnie), czasami płatną świetlicę, czasami
@niech_ktos: Widziałem, że kilka miesięcy temu zachwalałeś bardzo Tzw Szkołę w Chmurze jako najlepsze co może być dla dziecka. Coś się zmieniło? Skoro teraz tylko rozważasz "klasyczne" szkoły.
Jestem bardzo ciekawy ew. doświadczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie bierz tego jako hejt, bo akurat temat ED mnie dość interesuje
@MechanikIMIR: nadal rozważam ED, ale na późniejszym etapie lub jako plan B. Nadal uważam że ED jest najlepsze, ale myślę, że nie byłbym tego w stanie udźwignąć czasowo. Tamten wpis to było copy-paste z ich fanpage. (z którym się zgadzam, ale to nie były moje słowa :) )
@niech_ktos: Ja też uważam, że ED jest b. dobrą opcją, zwłaszcza na etapie liceum - patrząc głównie na naukę, bo nie marnujesz czasu na naukę rzeczy potrzebnych tylko do skończenia liceum.
Ale co do samej Szkoły w chmurze mam bardzo mieszane uczucia. Mam wrażenie, że jest wokół placówki robi się niepotrzebnie niemal "sekciarska" otoczka. Mnie to osobiście bardzo odrzuca...
Chętnie bym poznał zdanie innych osób na ten temat :)
@niech_ktos: Powiem Ci jedno, jako osoba, która nieco liznęła. Weryfikuj czy w szkole prywatnej jest duża rotacja. Często nauczyciele maja w takich szkołach gorzej niż w publicznych. Jeśli kadra jest stała to śmiało wysyłaj - jeśli nie, to szkoła jest tylko maszynka do robienia hajsu na bananach pod przykrywka elitaryzmu itd.
@Seiran24: Wtedy dodatkowo jakość nauczania jest wbrew pozorom niska, wszyscy mają piątki, bo płacą wiec wymagają. Dobra szkoła prywatna to taka, która rozdysponowuje swoimi środkami w innowacyjne metody aktywizacji uczniów a także dba o kadrę.