Wpis z mikrobloga

Pytanie do #programista15k - jak szukacie drugiej fuchy na b2b? Informujecie rekruterów o tym, że to wasza druga robota? Celować w jakiś software house/outsorcing? Swoją aktualną robotę spokojnie ogarniam w 3-4h a chciałoby się chatę spłacić w przyszłym roku więc pomyślałem o dodatkowym strumyku $ ( ͜͡ʖ ͡€)
  • 21
@jezdzegruzem:
Po pierwsze twoja pierwotna firma na pewno nigdy nie będzie z tego zadowolona i przy pierwszej okazji cię wyjebią i wymienią na pracownika, który angażuje się w 100% w pracę w jednym projekcie.

Po drugie, jedno z pierwszych pytań, zresztą już na rozmowię z HR to pytanie o twój okres wypowiedzenia w aktualnym projekcie. Jak powiesz, że nie masz zamiaru rezygnować z projektu to na 99% nie wezmą cię nawet
@jezdzegruzem pewnie nie da nikt #!$%@?, ale jak się pojawią dodatkowe kwestie o których pisałam wyżej (przekładanie spotkań, brak dostępności) to komuś się może lampka zapalić.

Do tego dalej nie wiem, jakbym rozwiązała kwestię jakby się np. daily nakładało każdego dnia na tę samą godzinę. Jako nowa osoba, głupio prosić o przesunięcie tego spotkania czy też innych spotkań ¯_(ツ)_/¯
@sikalafou: dużo ludzi ma wywalone w LI i nie widzę opcji jak na tej podstawie mieliby się połapać, mam znajomych co kilka lat siedzą w innej firmie a nadal mają starą jako aktualnego pracodawce, nikt tego nie sprawdza

@NoMoreTearsJustSmile: fakturami zajmują się HRy a nie PO czy PM więc dopóki nie podpadniesz że masz słabą wydajność to nikt nie będzie się interesować czy na fakturze masz 1 czy 2 czy
@Pat6er

Co do daily to mówisz minutę, nawet jakby to była ta sama godzina to trzeba mieć farta żeby trafić akurat na dokładnie ten sam czas a do tego możesz zasłonić się połączeniem czy telefonem czy kurierem ...


Pytanie jak długo to przejdzie, że za każdym razem masz akurat kuriera/telefon akurat jak jest daily xD

Co do samych spotkań to nadal, udzielasz się kiedy musisz i nawet przy dwóch spotkaniach można to