Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przyszła pora na wymiane okularów na nowe i powstało pytanie.
Czy szkła fotochromowe to dobry wybór?
Do tej pory miałem dwie pary, zwykle korekcyjne i przeciwsłoneczne ale zastanawiam się nad fotochromami właśnie bo jest to większa wygoda niż noszenie zawsze drugiej pary bryli.
Macie jakieś doświadczenia z takimi szkłami? Warto brać taką opcje?
#okulary #zdrowie #optyk #wzrok
  • 14
  • Odpowiedz
@Hugenot111: nie no aż tak to nie, reagują na każdą ilość światła ale to nie jest tak, że pstryk i masz czarne. One się dostosowują do ilości tego światła.
No a tak to tylko czasami heheszki w robocie jak chłop wyjdzie na dwór na chwilę i wraca przyciemniony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Śmieszny efekt też jest jak woda nakapie na szkła - krople wody skupiają światło i
  • Odpowiedz
@Hugenot111: wiesz jest kilka rodzajów szkieł fotochromowych i zależy jak mocno mają się przyciemniać.
Miałem i nie polecam.
Teraz mam okulary z nakładka przeciwsłoneczna marki solano i jest dużo lepiej dla mnie.
Zrób i się przekonaj, najwyżej zamienisz same szkla
  • Odpowiedz
@Hugenot111: przy fotochromach światło decyduje kiedy się przyciemniać, przy nakładkach Ty decydujesz. Fotochromy są zwykłe i dedykowane do samochodu. Zwykłe się za szybą nie przyciemnią bo za słabe promienie UV, te do samochodu przyciemnią się wszędzie. Te pierwsze się szybciej rozjaśniają, drugie wolniej.
  • Odpowiedz
@Hugenot111: Ja nie polecam. Ponad 25 lat chodzę w okularach. Miałem kilka przymiarek do fotochromów i po pierwsze mnie wkurzały, bo nawet ściemnione nigdy nie były wystarczająco ciemne, a w pomieszczeniach często zostają takie trochę-przyciemnione i w mojej opinii strasznie źle to wygląda.
Teraz używam takich: https://www.wokularach.pl/emporio-armani-4115-58541w-54-z-nakladkami-przeciwslonecznymi
i uważam, że są mega fajne.
  • Odpowiedz