Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szanowni Mirkowie
Piszę z pytaniem o zarobki w #programowanie
Ile powinien zarabiać pracownik małej firmy programujący w C++ posiadający 2 letnie doświadczenie? Miasto wojewódzkie.
Już mnie powoli męczy to, że pewnie za mało zarabiam, chociaż z drugiej strony nie wiem, bo to nie jest zagraniczne korpo, tylko polski januszex.
Pewnie powinienem iść po podwyżkę i powiedzieć ile chcę to bym się dowiedział, ale nie wiem czy nie zaproponuję za dużo i będzie dziwnie. Chociaż do tej pory zawsze jak prosiłem o podwyżkę to dostawałem bez problemu.
Ktoś pracuje w małej firmie i ma mniej więcej rozeznanie?

#programowanie #cpp #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63067f491eed4ee6f4af89a4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: tradycyjnie, to zależy. Dwa lata dwóm latom nierówne. Wszystko zależy od projektu oraz twojej roli w nim. Najlepsze co możesz zrobić, to poszukaj innych ofert, zobacz ile oferują i poumawiaj się na rozmowy by zobaczyć czy cię będą chcieli. Dowiesz się jaka jest sytuacja na rynku, a przy okazji pomoże ci to określić twój obecny stan wiedzy.
@steppenwolf90: no tak ale to HFT to już są megaaa elitarne stanowiska...i raczej nie zajmuja sie tym przecietne fintechy


@villager: zgadza się, takich ofert jest mało i zajmują tym się topowi programiści za topowe stawki, ktoś z 2 latami u janusza raczej nie da rady

jeszcze z automotive potrafi się trafić dobra oferta
@villager: no fakt, w cpp jest wyraźnie gorzej niż w webdevie, ale ja na przykład interesuję się embedded i nie przeszkadza mi aż tak gorsza stawka

inna sprawa, że przekwalifikowując się do webdev uczysz się praktycznie od 0 i może to potrwać kilka miesięcy, a nawet i dłużej

przeciętny cpp'owiec nie wiele wie o froncie (html/css/js), nie wie jak wyglądają frameworki backend'owe, nie zna architektur webowych, nie wie jak działa tam
@villager: może i tak, ale tak z ciekawości zapytam, co takiego ciekawego oferuje webdev?

owszem jest dużo pracy, łatwo znaleźć nową, stawki też bywają bardzo satysfakcjonujące

ale w Polsce duża część pracy to albo klepanie CRUDów byle szybciej, albo utrzymywanie monolitów molochów sprzed wielu lat, gdzie już nikt nie wie jak co działa

moim zdaniem, nie patrząc na kasę, to jest mało ciekawa praca, owszem są projekty z fajnymi wyzwaniami, ale
co takiego ciekawego oferuje webdev


@steppenwolf90: pieniądze. a zakres projektów jest serio od sasa do lasa i nie ma co generalizować....człowiek wystarczająco uparty znajdzie projekt który spełni wszystkie jego wymagania
@villager: starzeję się i nie chce mi się aż tak latać za pieniędzmi ( ͡° ͜ʖ ͡°) na gierkę, pizzę i piwo w piątek mi starcza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

planuję się pouczyć webdevu, ale to tak bardziej hobbystycznie, myślę, że wypaliłbym się przy tym, lubię urozmaiconą pracę, raz pokręcę coś przy sprzęcie, innym razem coś zakoduję, embedded jest bardziej stabilne, jak się
OP: > przeciętny cpp'owiec nie wiele wie o froncie (html/css/js), nie wie jak wyglądają frameworki backend'owe, nie zna architektur webowych, nie wie jak działa tam security, jak skalować oprogramowanie, nic o protokole http, generalnie nie jest lekko zrobić taką dużą zmianę

@steppenwolf90 @villager: Umiem te wszystkie rzeczy, jakbym chciał pracować w webdevie to bym pracował.

Nie pytam o webdev i gdzie zarabia się najwięcej.
Tak jak @steppenwolf90 napisał, wg mnie