Wpis z mikrobloga

#poznan #kolej #zalesie
Poznan, czy wy jestescie normalni z tym "dworcem"?
Osoba nieswiadoma tego miejsca, ktora ma10 minut na przesiadke( pociag oczywiscie z opoznieniem) czuje sie jak yebany james bond majacy minute na rozbrojenie bomby.
Juz pal licho ze perony sa rozrzucone w sposob ktory jest w stanie zrozumiec tylko osoba z wyjatkowym spektrum autyzmu.
Juz kij z tym ze dworzec jest mniejszt niz w #!$%@? dolnym bo reszta to jebitna galeria.

Biegłem, pot po tylku, oznaczenia wprowadzają w błąd.
Znalazlem chyba swoj peron. 4A, Obok 4B. Na tablicach pociag ma byc na peronie 4. Wiec wybierz jedno.
Stoja obok siebie dwa pociagi, przy nich chyba kierowniczka. Pytam jej czy to ten co jedzie do Słupcy. Odpowiedz, ze mam czytać oznaczenia. (Super info ruro)
Jedynym sensownym oznaczeniem jest curva logo MC i żabki. to widac z jazdej pozycji.
Wyburzcie to gowno
  • 135
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@aegispolis: xD ale tu nie chodzi o to czy pod kolejarzy czy pod pasażera. Nie są jednym peronem i nie ma dyskusji. Są w jednej linii ale nie są jednym peronem (jak na przykład najdłuższy peron 3 we Wrocławiu)
Konkurencja odnośnie sytuacji oznakowania peronów i torów jest niemożliwa. Nikt inny niż PKP PLK tym zarządzać nie będzie.

@don_martino: po raz kolejny zaznaczam, że nigdzie chlebaka nie bronie, a Ty dalej
Zeby dojsc na pociag trzeba latac po schodach i robic niesamowite wygibasy.


@don_martino: co ty #!$%@? człowieku masz jedno przejscie podziemne wzdłuż całego dworca wchodzisz tam po schodach i potem wchodzisz na swój peron nie wiem o jakich wygibasach gadasz. nie da się tego zrobić już prościej. Jak ci ciężko po schodach chodzić to możesz użyć windy nawet

Kolejki po bulet dlugie na 40 metrow, ciasno, duszno i paskudnie.


@don_martino:
@don_martino: jak przyjeżdżam pociągiem do poznania, to zawsze jeden dzień wcześniej. Wówczas analizuje perony, przejścia naziemnie i podziemne, ewentualne awarie schodów ruchomych, godziny prace sprzątaczek, lokalizacje toalet, jakie sklepy są otwarte, jakie zamknięte. Po pełnej analizie wracam do domu i na drugi dzień planowo, w spokoju, udaje się do Poznania. Polecam ten bezstresowy styl podróżowania.
chociaż tablice informacyjne są dobrze rozmieszczone xd


@Limonene: teraz już tak, po narzekaniach. 10 lat temu nie było żadnych tablic.

@bin-bash: to już przecież te poprzednie oznaczenia były logiczniejsze. W życiu bym się nie domyśliła, że żeby dojść do peronu 9 trzeba przejść paręset metrów po peronie 8, tylko bym szukała w prawo i lewo (znając numerację siedzeń w pociągu mogłyby przecież być ponumerowane 7 5 3 1 2 4
Mieszkałem w Poznaniu jak to wybudowali i też pamiętam, że strasznie #!$%@?. Tam chyba jest to tak zrobione, żeby trzeba było pójść górą przez galerię? Pewnie żeby zachęcić na shopping podróżnego który biegnie spóźniony na pociąg