Wpis z mikrobloga

Hej, mam drukarkę Ender 3 V2. Nie używałem jej z około rok i od ostatniego tygodnia drukując elementy zauważyłem bardzo niepokojącą sytuacją w związku z sensorem BLTouch. Mianowicie zdarza się, że drukarka ignoruje ten czujnik i potrafi dociskać głowicę do końca do stołu (2 zaobserwowane sytuacje, gdzie myślałem, że pokrzywiło już listwy). Wielokrotnie zdarza się, że poziomując stół (robiąc siatkę 5x5 punktów) sensor zatrzymuje się na losowych punktach (np. 2/25, 10/25 itd.). Zdarzyło się też przynajmniej raz, że sensor BLTouch nie wysunął się w ogóle, ale zauważyłem to i natychmiast wyłączyłem drukarkę. Podczas używania sensor świeci na czerwono, jak się wysunie to na niebiesko. Niekiedy miga na czerwono kilka razy (nie wiem co to może oznaczać). Chciałbym tez zaznaczyć, że sytuacje są losowe, raz idealnie wykrywa, innym razem sensor wysuwa się, że po dotknięciu i tak jedzie głowica jedzie dalej. Często dzieje się to przy powrocie do osi Z od razu przy włączeniu drukarki. I tak jak też wspominam, są to sytuacje całkowicie losowe. Przewody wydają się być dobrze wpięte. Ktoś się może spotkał?
W załączniki wrzucam przykładowe zdjęcie, gdzie sensor przerwał robienie siatki.

Oprogramowanie: Jyers 1.5.3 (rok temu też go używałem i bez najmniejszych problemów).

#ender #ender3 #druk3d #drukarka3d #drukarki3d #aneta8
Pobierz MisiekD - Hej, mam drukarkę Ender 3 V2. Nie używałem jej z około rok i od ostatniego ...
źródło: comment_1661296759Eya70Ufzt6h91xP59vPuYD.jpg
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bsl: ok, zerknę na nie, choć nie wydaje mi się ogólnie, by było coś z nimi nie tak, gdyż już po części sprawdzałem. Kabel jest też lekko napięty do do sensora od strony głowicy, może coś z tym pokombinuję też