Wpis z mikrobloga

Siemanko po kilku latach rozsypały mi się płytki na schodach - widać woda podeszła.
Nie mam obecnie dużo kasy przy sobie a nie chce by ludzie sobie mordę obili wchodząc do mnie :P
Jak tanio i dobrze zrobić schody ? Myślałem by zerwać płytki, dłutem na młocie skuć wybrzuszenia i następnie zrobić z starych mebli szalunek i zalać to czymś.. no właśnie czym :D? betonem ? Kiedyś pewnie na to będę chciał położyć znowu płytki.
#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #budownictwo #remontujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1661285125i5pWxDAwlQokcOcZJNZChj.jpg
  • 28
@geszue: Tak chodzi mi tylko o to co jest pod płytkami. Reszta się trzyma od 50 lat ;P
Czyli powinienem
a) usunąc całkowicie te stopnie tj te kilkaset kg gruzu i wylać na nowo :D?
b) usunąć płytki wypełnić Ceresit CX20 i może przetrzyma sezon /2 albo wincyj xd
@Niebadzlosiem:
a) tak (lub nie wylewac, tylko dac gotowe stopnie)
b) tez tak,

czy a) czy b) to zalezy na jak dlugo planujesz te inwestycje :) dolewki jak w b) maja te wade, ze nie uszczelnisz miejsca laczenia na tyle dobrze, zeby nie weszla woda pomiedzy stare i nowe, dlatego odpadnie po czasie, farba uszczelni, ale nowy placek moze inaczej pracowac w temp i tez sie odspoi
@geszue: ziobro zaskoczenia cx-20 i fajrant xD Jak się nie rozsypie to kiedyś wlecą na to płytki jakby ktos je na olxie oddawał bo jak patrzałem to z 200zł bym musiał ma nie dać i pewnie z 50zł na klej to razem 300zł by wyszło to tyle to nie mam na to xD