Wpis z mikrobloga

Mam propozycję pracy w IT ale pytają się mnie czy chciałbym umowę na złotówki czy funty (lub ewentualnie euro) bo główna siedziba w UK, co wybrać? Mówi się, że zarabia się w walucie w której się wydaje na życie, a, że złotówka leży więc chyba wziąłbym złotówki. Wydaje mi się, że euro/funty już nie wzrosną w porównaniu do złotówki, wiec jak złotówka się umocni to będę miał sporo mniejszą wypłatę.

#pracait #waluty #pracbaza #programista15k #pytanie

W jakiej walucie wariacie?

  • Złoty Jastrząb (PLN) 10.8% (55)
  • funty 89.2% (455)

Oddanych głosów: 510

  • 19
@nick230: Co z tego że nie wzrosną, jeżeli euro i funt to stabilne waluty, a nie gownowaluta kraju gdzie rozpędzono inflacja bazowa przez dodruk i zbyt późno zaczęto podnosić stopy? Gdy bazowa zaczęła spowalniać to #!$%@? wakacje kredytowe i dopłaty do węgla XD Zastanów się czy chcesz zarabiać w walucie która w ciągu roku jest o prawie 1 zł tańsza w stosunku do dolara xD
@nick230: bierz funty i jak tylko będzie możliwość przewalutuj kredyt na funtowy

serio, masz 3 warianty:

- złotówka stowi w miejscu. Masz dostęp do waluty ze znacznie lepszą stopą procentową, tańszy kredyt, nie straszny ci wzrost stóp na żetonie
- złotówka leci na pysk (wariant prawdopodobny). Nadpłacasz kredyt jak poje*bany i zaraz nieruchomość twoja
- złotówka się drastycznie umacnia (xD). No trudno, renegocjujesz umowę albo znajdujesz pracę w prężnie rozwijającej się
@gatineau: Dzięki za komentarz. Jeszcze nie mam kredytu xD Pomyślałem, że wezmę w złotówkach bo do tej pory zarabiałem w złotówkach. Ale to i tak najwcześniej za rok może.
@nick230: z tymi kredytami chyba nie jest tak biało czarno i wydaje mi się, że wciąż idzie dostać w złotówkach zarabiając nawet w obcej walucie.

Ja jedna fakturę wystawiam w dolarach i, w aktualnych czasach, jest to fajne rozwiązanie. Po wahaniach kursów dostałem niemałą podwyżkę tak naprawdę jej nie dostając :)
No ale co będzie za miesiąc czy dwa nikt nie wie więc nagle możesz zaraviac dużo mniej niż chwilę temu.
@nick230: kredyt w PLN dostaniesz, tylko będziesz miał mniejszą liczbę banków do wyboru. W kilku obniżą ci zdolność kredytową o 20% przy dochodach w walucie obcej (jeśli zgłosisz, bo nie wszystkie wymagają szczegółowego zestawienia ewidencji przychodów a w KPIR masz wszystko w PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°) )