Wpis z mikrobloga

Mirko, może ktoś mi coś wyjaśni. Widzę już w kolejnym miejscu ten filmik odnośnie oszusta w grze w 3 kubki:
https://www.youtube.com/watch?v=vC7LOYFvmyU
Nagrywający podchodzi już pod koniec gry, więc nie widać całości. I zastanawiam się na czym to oszustwo tutaj polega.
Żebyśmy się zrozumieli: w pełni wiem, że takie gry to scam, sam kiedyś też nauczyłem się podstawowego sposobu oszukiwania w '3 karty' aby się pobawić z kumplami (prosta sztuczka, mając dwie karty w dłoni wyrzuca się jedną kartę w taki sposób, aby ruch sugerował wyrzucenie tej drugiej).
Natomiast nie bardzo rozumiem co dokładnie ma być oszustwem na filmiku:
1. Jak nagrywający podchodzi to kubek żółty jest już odwrócony i pusty (więc pewnie ten został wskazany jako pierwszy). Zasłonięty jest niebieski i zielony.
2. Grający podnosi kubek niebieski, który jest pusty.
3. Prowadzący grę przesuwa w jego stronę zielony. Potrąca w tym czasie kubek żółty, ale to nie ma znaczenia, bo ten był już odwrócony i robi to w taki sposób, że nie jest w stanie nic podłożyć do kubka zielonego. Podnosi go też później w taki sposób, ze nie był w stanie nic tam podłożyć.
Gdzie tu scam?
Zakładam, że doszło do manipulacji już wcześniej, chyba, że czegos faktycznie na tym filmie nie widzę.
#magia #niewiemjaktootagowac #heheszki
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@venomik: Nie ma całej akcji, na moje, bo widziałam raz podobną sytuację ktoś z koników wskazał zły kubek specjalnie dlatego jest odwrócony, gostek się podniecił że wie gdzie jest kulka czy cukierek i stawia. oszust wie że chce obstawić na zły dlatego wyciąga od niego nie 100 tylko 200 kurtyna.