Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#bekaztransa #c+e #ciezarowki #zycietruckera #transport

Mireczki bo potrzebuję potwierdzenia czy dobrze myślę. Mam auto o dmc 3 tony i przyczepę o dmc 1 tona. Zestaw ma 4 tony łącznie, a przyczepa ciężka więc już zrobiłem b plus e. Pytanie mam o etoll. Jeżeli nie jadę po płatnych odcinkach np. autostradach to nie muszę mieć żadnego urządzenia czy pojedynczego biletu wykupionego przez apkę stronę itp., tak? Jak wchodzę na stronę etolla i daję kalkulator trasy i tak wpisuję samochód z przyczepą powyżej 3.5t i na konkretnym odcinku, którym chcę jechać pokazuje mi 0 zł to wszystko jest ok? Nie muszę nic z tym etollem robić. Musiałbym mieć bilet bądź urządzenie tylko jakbym chciał jechać autostrada płatną albo innym płatnym odcinkiem, tak? Żadna policja czy ITD na bezpłatnych drogach nie będzie się czepiać?
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@questt: niestety to tylko jednen z wielu przykładów jak nieludzkie jest to państwo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ponurytraktorzysta: tak, teraz obejrzałem na YT fajnie koleś pokazał przykład podobny do mojego z przyczepą kempingową i chyba apka będzie najlepszym rozwiązaniem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ponurytraktorzysta: a to jak nie jadę po płatnych to nie muszę mieć? Bo na stronie jest napisane, że system jest obowiązkowy dla zespołu pojazdów powyżej 3.5 tony, czyli by wychodziło, że nie jadę płatną a i tak muszę mieć apkę włączoną?
@FircykPiecyk: mam kolegę ktory jezdzi zestawem C+E na apce, wlacza na płatne na inne wyłącza czesto, poki co bez przypalu (nie sciagli go chyba czy cos) ale nie wiem czy miał kontrole czy nie, bo teoretycznie chyba jezdzi zle.

Tylko trzeba pamietac ze w systemie jest sporo dróg, mogą dodać jakieś także a nie bedziesz na biezaco i może byc przypał