Wpis z mikrobloga

#gielda #pewniaczki
Obecnie najlepsze S-ki wedlug mnie sa na AAPL, oczywiście wyłączając śmieciuchy różnego rodzaju

Tylko 45% przychodow AAPL robi w Ameryce, Europa to jakieś 25% i Chiny to jakieś 22%
Trudno mi sobie wyobrazić Europejczyków ochoczo kupujących nowe iPhony w obliczu 4 razy wyższych rachunków za prąd, 50% droższej benzyny i inflacji ponad 10%
W Chinach również nie jest kolorowo, przyspieszający kryzys na rynku nieruchomości
Dochodzi do tego silny dolar!
W Stanach oczwiście też nie jest super, ale zdecydowanie lepiej to wygląda niż w EU czy Chinach
https://www.statista.com/statistics/382175/quarterly-revenue-of-apple-by-geograhical-region/
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@151346136: 7 września premiera, krótko po pre-order. Z końcem miesiąca już będzie wiadomo po czasie oczekiwania czy sprzedają się dobrze czy nie. Dostawy z końcem września.
Większość ludzi, którzy kupią nowego ajfona to ci którzy mają starsze modele, takie 2-3 letnie, i potrzebują nowego telefonu a innego nie chcą. A w sklepie tylko ip14. I na cenę nikt patrzeć nie będzie. To nie Polska.
Pozdrawiam, i zawołam po rekordowym Q1 w
Większość ludzi, którzy kupią nowego ajfona to ci którzy mają starsze modele, takie 2-3 letnie, i potrzebują nowego telefonu a innego nie chcą. A w sklepie tylko ip14.


@gonzo91: to prawda
ale myślę, że jest mnóstwo osób, którzy zwyczajnie zostaną ze starszym modelem
@dobrowolskii: właśnie edytowałem odpowiedź by dopisać

Nie wierzę, że popyt na iPhone'y jest nieelastyczny
To nie chleb

Zobaczymy, czy wygra iPhone czy chleb i ogrzewanie w zimie

Będę łądował puty na każdym odbiciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@michelney: Średni dochód netto gospodarstwa domowego w UK to jakieś 30k GBP
Średni rachunek za energię przez rok był 1200 GBP, teraz ma być 4k
CPI w UK ma mieć szczyt ponad 15%
Podwyżki dochodów nie nadążają za inflacją

Spadek realnych dochodów o ponad 10% to nie jest błacha sprawa, żeby Brytyjczyk nie zwrócił na to uwagi i nie był tego świadomy i go to nie dotknęło
Pieniądze nie rosną na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@151346136: @dobrowolskii: do tego dorzuć to, że zdecydowana większość weźmie te telefony w abonamentach, więc niezbyt każdy z nich poczuje to na kieszeni, ba dla nich nic się nie zmieni bo pewnie będą płacić podobne pieniądze jakie płacili za poprzedniego.
Prędzej brytole odmówią sobie szmat z ASOSa, wakacji z jet2holidays i zaczną kraść jeszcze bardziej prąd niż mieli by sobie odmówić iPhona gdy przyjdzie czas na wymianę telefonu. Tak z