Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pojawił się na Interii wywiad z Żelemem. No i pominę już dziwne twierdzenia o tym, że Widzew ma dużo kibiców, bo euforia po awansie, czy że z rezerw piłkarze się nie przebijają do pierwszej drużyny. Mnie zainteresowało stwierdzenie prezesa, że większość drużyn ma problemy z frekwencją. Jest to prawda, ale w wypadku Lechii taka trochę półprawda ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Porównując przedpandemiczny sezon 18/19 i później pandemiczny poprzedni sezon (ale już bez zamykania stadionów i jakichś wielkich obostrzeń) widzimy, że drużyny co wtedy były w ESA (i w niej pozostały) w większości odniosły spadki. Tylko, że Lechia jest jedyną drużyną, która straciła aż 40% kibiców, a były też drużyny, które zanotowały wzrosty (łączą się one głównie z sukcesami).

Jedyny spadek frekwencji większy od Lechii to 50% Wisły Płock, ale oni mieli znacząco pomniejszony stadion (tylko nie wiem jak bardzo).

Szacunek do #cracovia za ten minimalny wzrost xddd

#lechia #ekstraklasa
Bartoni - Dzisiaj pojawił się na Interii wywiad z Żelemem. No i pominę już dziwne twi...

źródło: comment_1661193035B0D4t53BeGqBYE1Cp2neXe.jpg

Pobierz
  • 4
Cytowany tekst...@Bartoni: Cracovia 996, byle nie 997 ( ͡ ͜ʖ ͡)

A czemu porownujesz do 18/19? Pandemia?
Zaskakujaca zmiana z Lechem... tzn mało mieli a to co teraz to powinien standard być
@fullversion: Bo sezon 18/19 to ostatni, w którym pandemia nie przerwała nam rozgrywek. W 19/20 mieliśmy już zamykane stadiony (od marca), więc porównywanie do tego okresu byłoby nieuczciwe wobec klubów.
Poprzedni sezon zagraliśmy w całości bez żadnych większych ograniczeń (iirc na samym początku jeszcze były jakieś dotyczące % wypełnienia stadionu, ale to było 50% albo 75% - na tyle dużo, że większego wpływu na nasze kluby to nie ma), więc można
@jestutaj: Mimo wszystko powiedziałbym, że Lechia ma potencjał na średnią 10-12k/mecz przy normalnie prowadzonym klubie i marketingu, a bez jakichś rewelacyjnych wyników. Gdybym miał ocenić potencjał min/max to powiedziałbym, że minimum na Lechię powinno zawsze przyjść te 4000 fanów. A maximum? Przy walce o mistrzostwo Polski i dobrej grze to myślę, że 18-20k byłoby górną granicą.