Wpis z mikrobloga

Mam od dzieciaka takie marzenie, że chciałbym znaleźć skamieniałość własnoręcznie. Czy są tu jakieś mireczki paleontolodzy, którzy mi podpowiedzą jak to zrobić, żeby nie było przypału jakiegoś? Wiem, że dinożarła nie znajdę, ale jakieś muszle czy coś takiego byłoby fajnie.

#paleontologia #hobby #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
RejestratorRodzynek - Mam od dzieciaka takie marzenie, że chciałbym znaleźć skamienia...

źródło: comment_1661167776qIFTzwy6iwqVaHjWRjLsqa.jpg

Pobierz
  • 12
@RejestratorRodzynek: drogą na skróty jest szukanie na polnych drogach, gdzie drogi wykłada się kamieniami z pobliskich kamieniołomów. Za bajtla jak jeździłem do babci w okolice Kielc, było takie miejsce i wystarczyło przejść polną droga i chwilę poobracać te kamienie i w szkole cały rok był spokój na lekcjach przyrody, bo nauczycielka miała wystrój sali i eksponaty do pokazywania gówniakom hehe. Chciałem to pokazać żonie jakiś czas temu ale krajobraz zmienił się
dalej znam ludzi którzy upierają się, że to piorun mimo pokazania artykułów i linków


@MatthewDuchovny: no do niektórych nic nigdy nie dotrze. Smutne to trochę, że ludzie mając dostęp do internetu i licznych badań naukowych dalej twardo stoją przy swoich głupotach.

Taki typ nie ma kompletnie na to argumentu i nie ważne co mu pokażesz to dalej będzie się upierał, że np belemit to piorun albo końcówki banana nie można jeść