Wpis z mikrobloga

Przenoszę się i przeanalizowałem dostępnych dostawców internetu w nowej lokalizacji. Niestety nie mam dostępnego światłowodu od Orange i Netii, więc zostaje #upc i #vectra. Na Vectrę widzę sporo wpisów na temat przerw w dostawach internetu, ale na ich korzyść przemawia wyższa prędkość uploadu, śmieszne 40 Mb/s w UPC vs nadal dosyć słabe 90 Mb/s w Vectrze.

Co byście polecali brać? Z internetu korzystam dosyć intensywnie, więc zaryzykowałbym Vectrę. Dodam, że dzielnica to #warszawa Ursynów, może ktoś z okolic będzie mógł się podzielić opinią.

#internet
  • 13
@perfumowyswir: Ja mam UPC w kilku lokalizacjach (w domu, pracy, różowej, u klientow) i mogę ich polecić UPC. W miarę sensowny Suport, awarie zdarzają się rzadko.
Uwaga!! Beznadzieja obsługa posprzedażowa.
Mam umowę na czas nieokreślony i już dwa razy podnosili opłatę za umowę (co prawda zwiększajac parametry) ale grają nie fair.
Upload i download stabilny (mam w domu NASa który jest tez centrum filmów i bez problemu oglądam z niego nawet
@mDeo: to wcale nie jest duży upload. Zechcesz znajomemu wysłać archiwum zdjęć, albo film w 4k i zdziwienie bo szybciej autobusem zawieźć pendrive...

Poza tym upload musi iść w parze z downloadem. Żeby pobierać pakiety potrzebujesz o nie pytać. A jak zapchasz upload to "strony będą muliły", bo odpytywanie DNS zwolni, responsywność zwolni.
@perfumowyswir: mocno zależy od lokalizacji tak jak kolega pisał.
U mnie największa #!$%@? była z Vectrą - nie dość że chamy, to jeszcze dużo przerw miałem.
Supermedia u mnie bardzo spoko, ale mam znajomych co narzekali na awarie - przez 2 lata niczego takiego nie spotkałem.
Netia całkiem nieźle, ale obsługa posprzedażowa ma ten sam problem co @clas pisze. Po prostu MEGA słabo.

UPC ma fajną ofertę i zwykle OK technicznie,
@annotate: no upc odpada przez tragiczny upload, to wstyd w obecnych czasach gdzie standardem jest zdalna praca, brałbym netie lub orange, ale niestety nie ma zasięgu (starsze osiedle), supermedia też nie ma

nic ryzykuję vectrę, przez brak alternatyw