Wpis z mikrobloga

@acropora nie dzięki xD

@snajp511 jaki był nie był, było o wiele lepiej xD ale pod ręką Galaxy A70, Xiaomi 11T pro, w porównaniu z realtekiem na windows 11 na laptopie Lenovo Ideapad 15ACH6 to gra jak gówno xD Stacjonarny również na windowsie 10 z płytą MSI Z270 Tomahawki - dźwięk na obu sprzętach identyczny, płytki.

Myślę, że to może być kwestią jakiś poprawiaczy dźwięku w androidzie, gdzie w windowsie pewnie mają
A słuchawki zwykle dokanałowe Samsunga, na zmianę z jakimś Xiaomi bezprzewodowym xD co nie zmienia faktu, że dźwięk na windows jest zbyt płytki i krzykliwy, za mało bassu, a za dużo krzyku
@kreA: to nie jest kwestia softu, a sprzętu

Nie tyle dekodera cyfrowo-analogowego, co samego wyjścia audio

Sam w tym momencie nie narzekam na dźwięk z PC, ale nie wpinam się pod integrę z ALC1200, ale do do setu Toppinga. A bardzo łatwo wyjść jakością dźwięku ponad to co oferują telefony
@Atreyu ( ͡° ʖ̯ ͡°) a z softem nic nie da? Można w ogóle na coś innego? Aż niesamowite, że nie mam wejścia Jack w telefonie i te same słuchawki bezprzewodowe grają na laptopie jak gówno, aż uszy bolą
@kreA: możesz użyć jakiegoś EQ jak Equalizer APO - do podbicia np. niskich tonów, ale nie zwiększa to ani jakości dźwięku, ani jego rozdzielczości

A w kwestii słuchawek bezprzewodowych - w ogóle nie korzystają one z twojej karty dźwiękowej. Przetwornik sygnału cyfrowego na analogowy znajduje się w samych słuchawkach

Jedyne co się różni to źródło, jego jakość i format przesyłu. Gdzie tu rzeczywiście może być różny format kompresji i bez przynajmniej
Atreyu - @kreA: możesz użyć jakiegoś EQ jak Equalizer APO - do podbicia np. niskich t...

źródło: comment_1661116726sUdyz7HfbUTuBPxCkiU2oY.jpg

Pobierz
same słuchawki podłączone do laptopa grają jak gówno, a pod androidem zajebiście


@kreA: gowniany przetwornik dzwieku w lapku, przerabialem to juz. Kupilem sluchawy za pareset zl ktore po podlaczeniu do laptopa graly jak gowno, a do komorki calkiem spoko xD chodzi o to ze w laptopie karta dzwiekowa jest zintegrowana z plyta glowna, marnej jakosci i do tego przenosi mechaniczne drgania z ukladu chlodzenia.
rozwiazaniem bylo urzadzonko zwane DAC na usb
@kreA: słowo klucz: impedancja. Ogólnie #!$%@? parowanie preampa ze słuchawkami. Musi ją respektować a jak masz drogie i dobre słuchawki to hardware po drugiej stronie musi mieć siłę to napędzić. W co lepszych telefonach się nauczyli i zwykle jest ale kto podłącza wypasione słuchawki do portu w laptopie a nie do turbo uber DAC na USB? No właśnie, więc wkładają byle co byle grało.
@kreA: może dlatego że w telefonie dźwięk jest zmieniony przez soft? jakieś bass boosty albo inne ustawienia eq? winda domyślonie jest płaska, więc jak masz byle jakie słuchawki które nie graja jakoś niezwykle to potem będziesz miał taki efekt
Zainstaluj sobie Equalizer APO jak @Atreyu radzi i ustaw sobie podbicie bassów, a soprany lekko w dół a środka nie ruszaj. A jak to nie pomoże dopiero się rozglądaj za jakimś DACiem
@Atreyu: aa to pardon, ślepy jestem na starość. Ale pisze o realteku więc założyłem ze karta dźwiękowa.

Co do BT Windowsy nie wszystkie te fajne kodeki obsługują w 11 bodajże aac wreszcie dodali. Może to to?